Президент Петро Порошенко наголошує, що відносини між Україною та Швецією знаходяться на найвищому рівні та відзначає інтенсивний та ефективний характер контактів та взаємодії між керівництвом України та Швеції і парламентарями обох країн.
Президент подякував уряду Швеції за значну допомогу в реалізації реформ в Україні, особливо підкреслив роль цієї країни в реформуванні сектору енергетики та впровадження енергозберігаючих технологій, підтримці в проведенні антикорупційних реформ, децентралізації та інших сферах.
«Швеція є нашим надійним партнером і другом», - сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Прем’єр-міністром Швеції Стефаном Льовеном.
Глава Української держави підкреслив, що Швеція демонструє таку позицію не лише на двосторонньому рівні, а й підтримує Україну в багатьох міжнародних організаціях, зокрема в Раді Європейського Союзу, Європейському Парламенті.
Петро Порошенко також наголосив на важливій ролі шведських депутатів в різних міжнародних парламентських об’єднаннях, зокрема в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), Парламентській Асамблеї Організації з безпеки та співробітництву в Європі (ПА ОБСЄ) та в інших організаціях.
Президент зазначив, що Україна також розраховує на принципову позицію Швеції щодо проектів ОПАЛ та Північний потік-2. «Оскільки, це є політично вмотивований проект, який немає жодного економічного змісту. І в цій ситуації відкрита дискусія була б дуже ефективною для нас», - зауважив він.
Президент подякував шведським партнерам та Прем’єр-міністру Швеції за сильну підтримку України Швецією та шведським урядом. «Я абсолютно переконаний, що мій візит продемонструє результати нашого партнерства та дозволить досягти нових домовленостей у сферах дипломатичної, політичної, економічної та культурної співпраці», - підкреслив Глава держави.
В свою чергу, Прем’єр-міністр Швеції наголосив, що його країна визнає та вітає реформи, які вже були зроблені. «За ці два роки Ви зробили більше, ніж за два десятиліття з початку незалежності України. Але ми також не повинні забувати, що ще багато важливих реформ треба впровадити»,- сказав Стефан Льовен.
Він також підкреслив, що «в ці важкі часи випробувань Швеція стоїть пліч-о-пліч з Україною». «Сьогодні ми обговорили шляхи подальшої підтримки України в її реформах: боротьбі з корупцією, укріпленні верховенства права, децентралізації, а також реформі енергозбереження», - сказав голова шведського уряду.