Авторизация

Інфекціоніст: "Комарі, що переносять вірус Зіка, не зустрічаються на Полтавщині"

Інфекціоніст: "Комарі, що переносять вірус Зіка, не зустрічаються на Полтавщині"
Інфекціоніст: "Комарі, що переносять вірус Зіка, не зустрічаються на Полтавщині"

Комар Аедес

Комітет з надзвичайних ситуацій ВООЗ 1 лютого цього року оцінив санітарно-епідеміологічну ситуацію у Бразилії та Французькій Полінезії як надзвичайну в сфері громадського здоров’я. Мова йшла про ураження населення хворобою, викликаною вірусом Зіка. Полтавський лікар-інфекціоніст розповіла, чи загрожує екзотична хвороба полтавцям

Збудник хвороби, викликаної вірусом Зіка – це вірус, який поширюється через укуси комарів роду Aeдeс. Ці комарі також є носіями лихоманки Денге, Чикунгунь і жовтої лихоманки. Усі ці хвороби, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2011 року за №893 "Про затвердження Правил по санітарній охороні території України", належать до переліку особливо небезпечних інфекцій, що мають міжнародне значення. У цей перелік також входять чума, холера, Ебола, натуральна віспа та інші особливо небезпечні хвороби.

- Згідно даних ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України", моніторингу чисельності комах, кліщів та членистоногих, що мають медичне значення протягом останніх 5 років реєструється 15 видів комарів роду Аедес. Що стосується безпосередньо основного носія хвороби Зіка комара виду Аедес Єгипті, то він не зустрічається на території Полтавської області, – повідомила Олена Шаповал, лікар–інфекціоніст 1-ї міської клінічної лікарні м. Полтави.

Також фахівець розповіла про особливості захворювання і профілактику.

- Уперше вірус був виявлений у макак-резус (вид мавп) в Уганді в 1947 році. Потім, в 1952 році був виявлений у людей в Уганді й в Об’єднаній Республіці Танзанії. Спалахи хвороби, викликані вірусом Зіка, зареєстровані в Африці, Північній і Південній Америці, Азії й Тихоокеанському регіоні. Вірус Зіка розповсюджується у тропічних районах з великими популяціями комарів і виживає при високій температурі. Останні роки спалахи хвороби, викликаної вірусом Зіка, мали місце в Бразилії, Колумбії, в Африці та більше, ніж в 13 країнах Північної і Південної Америці. Тобто хвороба набуває швидкого поширення. Відомо, що він циркулює в Африці, Америці, Південній Азії й західній частині Тихого океану.

Люди можуть ненавмисно перевозити комарів із одного місця в інше (наприклад з речами, з рослинами тощо). За висновками ВООЗ, якщо комарі виживуть в умовах нового температурного клімату, вони теоретично здатні пристосовуватись на новому місці і вірус Зіка може з’явитись в нових регіонах.

Характерними симптомами, викликаними вірусом Зіка після покусів зараженими комарів, є незначне підвищення температури, нездужання і головний біль, висипи, які з’являються через декілька днів. Можуть розвиватися коньюктивіти, біль у м'язах і суглобах, загальна слабкість. Такий стан може тривати від 2 до 7 днів.

ВООЗ наголошує на можливих ускладненнях, викликаних вірусом Зіка

У 2015 році місцеві органи охорони здоров'я в Бразилії відмітили ріст числа дітей, народжених з мікроцефалією і на це ми хочемо звернути увагу.

Мікроцефалія – це стан, при якому дитина народжується з розміром голови нижче норми. До цього приводить патологічний розвиток мозку плода або дитини в грудному віці. Діти з мікроцефалією часто мають проблеми з розвитком мозку під час їх росту. Але слід зауважити, що мікроцефалія може бути спричинена рядом екологічних і генетичних факторів, таких, як синдром Дауна; вплив наркотиків, алкоголю та інших речовин на плід, корева інфекція під час вагітності. Тому в цій ситуації ми радимо вагітним жінкам остерігатися вірусу Зіка, проявляти особливу обачність для захисту від укусів комарів. Якщо ви вагітні і підозрюєте в собі хворобу, викликану вірусом Зіка, звертайтесь до свого лікаря, щоб знаходитись під ретельним контролем під час вагітності. Між іншим, медичні організації багатьох країн рекомендують вагітним утримуватись від поїздок до Південної Америки. У деяких країнах жінкам радять відтермінувати вагітність.
Особи, що подорожують в регіони світу, де циркулює вірус Зіка, повинні одержувати інформацію про це захворювання та епідеміологічну ситуацію в туристичних агенціях та консультуватися з місцевими органами охорони здоров'я.

Для захисту від вірусу Зіка та інших хвороб, які передаються комарами необхідно уникати укусів комарів. Вагітним або жінкам, які планують вагітність необхідно виконувати ці рекомендації, а у випадках поїздок у райони, де є спалах хвороби, викликаної вірусом Зіка, вони можуть також отримати консультацію в місцевих лікувально-профілактичних закладах.

Для профілактики цього захворювання використовуються репеленти

- Люди мають носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває як можна більшу частину тіла, застосовувати фізичні бар'єри, такі як сітки, закриті двері і вікна, а також протимоскітний полог для сну. Крім цього, важливо позбуватися можливих місць розмноження комарів, для чого слід спорожняти, очищати, або накривати ємності, у яких може накопичитись вода, квіткові горщики, автомобільні шини тощо. Необхідно приділяти особливу увагу і надавати допомогу дітям, хворим і людям похилого віку, які не в змозі забезпечити собі належний захист. Отже туристи повинні дотримувати основних зазначених вище заходів безпеки для захисту від укусів комарів. Щодо лікування: хвороба, викликана вірусом Зіка, зазвичай протікає легко й не вимагає специфічного лікування. Люди, інфіковані вірусом Зіка повинні багато відпочивати, пити багато рідини й приймати звичайні препарати для усунення болю й лихоманки. При збільшенні симптомів необхідно звернутись за медичною допомогою й рекомендаціями. На даний час вакцини від цієї хвороби не існує, - пояснила лікар. - Медичні працівники налаштовані на постійне інформування населення, особливо вагітних жінок, а також туристичних агенцій про хворобу викликану вірусом Зіка. А громадяни мають прислуховуватись до порад ВООЗ і медичних працівників, як уберегти себе від хвороби, викликаної вірусом Зіка. Тож дбайте про своє здоров'я та здоров'я малюків!

Источник: http://visti.pl.ua
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка