Власник будівлі на вулиці Державного прапора виклав другий поверх із газоблоків. Керівництво міста заявило, що прибудова незаконна і звернулося до правоохоронців
23 січня у Telegram-каналі «Фонтанзамільйон» облікували фото прибудови із газоблоків на вулиці Державного прапора, 10. За цією адресою розташована будівля в стилі модерн, яка була збудована на рубежі 19 та 20 століть. Ймовірно, тут була крамничка, яка примикала до більшої двоповерхової будівлі.
Ця споруда немає статусу пам’ятки місцевого значення, проте очевидно, що має цінність, як елемент міського ареалу минулої епохи. Тому в коментарях прокотилася хвиля обурення полтавців, більшість із яких сприйняли прибудову, як наругу над архітектурою міста.
Ввечері Катерина Ямщикова повідомила, що прибудова — самочинне будівництво. Жодних дозволів, погоджень міською радою не надавалося. Секретар міськради пообіцяла надіслати звернення до Державної інспекції з архітектури та правоохоронних органів. Сьогодні першій заступник міського голови Валерій Пархоменко опублікував свою заяву. Він звернувся листами до Полтавської окружної прокуратури, ГУ Національної поліції, Управління Державної інспекції архітектури та містобудування щодо наявності дозвільних документів на виконання будівельних робіт у житловому будинку на вул. Державного Прапора, 10 та проведення перевірки стосовно правомірності виконання перетворень за даною адресою.
Оглянувши будівлю ближче, зрозуміло, що прибудова — це не балкон. Власник будівлі демонтував фігурний парапет старої будівлі і виклав із газоблоків другий поверх. Будувати це «одоробло» почали кілька місяців тому. В листопаді минулого року полтавці зверталися у службу 1580 зі скаргою, але жодної реакції не виникло. Після розголосу у соцмережах, керівники міста вдарили на сполох. Сьогодні зранку поліція завітала у сервісний центр, який орендує приміщення на першому поверсі, і розпитали інформацію про власника.
Так будівля виглядала до прибудови. Фото: Андрія Добровольського.Забудова даного кварталу яскраво показує проблему Полтави із плануванням міського середовища. Ми зберігаємо вигляд вулиць 19 століття, осучаснюємо будівлі, чи зносимо і будуємо нові? Міська влада дозволила на початку нульових збудувати замість поштового будинку готель «Палаццо», замість будинку радіозв’язку офіс «ДТК». А тепер на хвилі обурення чиновники заявляють, що не дадуть вандалам зіпсувати місто. Водночас вони надали дозвіл депутату Олегу Бєлоножку на двоповерхове кафе, яке стало прибудовою до столітньої будівлі Полтавського електрорадіотехнічного ліцею.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»