Навчальний заклад шукає підрядників на модернізацію і утеплення навчальних корпусів за 140 млн грн. Кошти на покращення будівель надав Європейський банк
У 2021 році шість українських університетів підписали договір з Європейським інвестиційним банком щодо фінансування модернізації навчальних корпусів та гуртожитків. Підписання договорів відбулося в межах реалізації проекту «Вища освіта в Україні». Згідно із контрактом, навчальні заклади отримають кредит від ЄІБ та грант від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Загальна вартість проєкту становить 160 млн євро.
У першу хвилю університетів, які отримають кошти на будівництво, потрапив Національний університет Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка. Заклад отримав грант Європейського інвестиційного банку у сумі 7,5 млн євро (308 млн грн за сучасним курсом).
Провівши всі необхідні приготування Полтавська політехніка в липні цього року розпочинає пошук підрядників для оновлення 3 з 16 будівель університету.
Навчальні корпуси університету | Фото Максима БондаревськогоКорпус розташований між корпусами «Л» та «Ф», які утворюють ліве крило від центрального корпусу університету на Першотравневому проспекті, 24. В будівлі розташовані кафедри: фінансів, банківського бізнесу, адміністрування, економіки, маркетингу, автомобільних доріг, геодезії тощо.
Будівля чотириповерхова, з підвалом, прямокутної форми, розмір в осях 66,80 м х 20,20 м. Висота поверхів 3,0-3,3 м, підвалу — 2,3-2,9 м. В підвальному поверсі будівлі облаштоване укриття. В укритті розташовані туалети та запасний вихід.
Капітальний ремонт передбачає: утеплення конструкцій даху, улаштування блискавкозахисту, заміну частини віконних блоків, утеплення зовнішніх стін, покриття та цоколю, заміну мереж водопостачання та каналізації в приміщеннях вбиральні тощо.
Проект передбачає капітальний ремонт котельні, яка забезпечує корпус теплом, а також заміну вікон, встановлення індивідуальних теплових вузлів, модернізацію існуючої системи вентиляції з частковою рекуперацією тепла.
В навчальному корпусі передбачені заходи, які враховують потреби інвалідів та інших маломобільних груп населення. Вимоги наступні — зовнішні входи в корпус обладнані пандусами з покриттям із неслизького матеріалу та з огорожею. Дверні прорізи не мають порогів і перепадів висот підлоги. Влаштування санвузла для маломобільних груп населення. Монтаж візуальної, звукової і тактильної інформації в приміщеннях.
Загальна кошторисна вартість всіх запланованих робіт у корпусі «А» складає 36 млн грн.
Розташований в кінці лівого крила університету, за корпусом «А» і з’єднаний із ним проходом. Тут розташовані кафедри міжнародних економічних відносин та туризму, менеджменту, маркетингу, автоматики, нафтогазової інженерії, електроніки, буріння та геології, та кафедра образотворчого мистецтва.
Корпус «Ф» різноповерховий, складної форми в плані, розміром в осях 71,8 м х 45,5 м. В підвальному поверсі будівлі облаштоване укриття. З підвального приміщення йдуть два ізольовані виходи та туалети.
Роботи у цьому корпусі подібні до запланованих робіт у корпусі «А»: утеплення стін, системи опалення, заміна віконних блоків на металопластик, заміна системи вентиляції.
Загальна кошторисна вартість всіх запланованих робіт у корпусі «Ф» складає 66 млн грн.
Гуртожитки університету | Фото Максима БондаревськогоГуртожиток розташований за адресою проспект Першотравневий, 27, ліворуч від зупинки «Національний університет».
Будівля гуртожитку п’ятиповерхова. Підвальні приміщення виконують подвійне призначення з властивостями протирадіаційного укриття. З підвального приміщення ведуть два виходи крізь сходову клітину та один ізольований вихід безпосередньо назовні.
Передбачене утеплення даху, заміна систем водовідведення, ремонт вентиляційних каналів, облаштування пандусів тощо. Воду у гуртожитку підігріватимуть завдяки енергії від сонячних панелей, які облаштують на даху будівлі.
Загальна кошторисна вартість всіх запланованих робіт у гуртожитку № 4 складає 38 млн грн.
У разі вдалого проведення тендерів, потенційний учасник має завершити усі роботи до кінця травня 2024 року.
Загалом у планах Полтавської політехніки модернізаціях 16 навчальних корпусів та гуртожитків.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»