На засіданні містобудівної депутатської комісії учасники розглянули петицію №696. Автори просять відновити графіки автобусних маршрутів до околиць з 6-ї до 22-ї години.
— Вкотре звертаємося до міської ради, щоб відновили маршрути на автобуси (58, 31, 32, 36, 38, 39, 40, 42 і т. п.) до околиць з 6:00 до 22:00. Розривний графік було введено на час відсутності дизпалива. Вже пройшов рік як ситуація з дизпаливом налагодилась. Просимо відновити старі графіки маршрутів автобусів до околиць міста. У нас на вулиці Луговій немає ні магазину, ні аптеки. Скільки можна терпіти це приниження, коли буде наведено лад з автобусами до околиць, — закликала автор петиції Людмила Воротнікова.
Керівник транспортного відділу Віталій Животенко повідомив:
— На кожному озвученому маршруті працює комунальний перевізник в особі КП «Полтаваелектроавтотранс», а на 31, 39, 40-му — ще приватні. 58-й — це Лугова, 32-й Вакуленці — Критий ринок, 36-й Критий ринок — Лісок, 42-й Критий ринок — Політехніка, 31-й Критий ринок — Івонченці, 45-й Критий ринок — Червоний шлях, 39-й Критий Ринок — Колійна, 40-й Критий ринок — Рибці. Усі вони працюють з 6-ї ранку. Комунальний перевізник до 22-ї не працює у зв’язку із ситуацією на підприємстві, приватники працюють до 19-ї, до 19:35. В районі 20-ї години мають їздити.
З усіма перевізниками ми зустрілися. Приходили представники органів самоорганізації. Усі графіки узгоджені, створені Viber-групи. Маршрут на Маслосирбазу, то перевізник сказав, що якщо буде 4 пасажири, то він буде працювати 20-ї години. Відпрацювали із перевізниками систему, масових скарг не надходить. При цьому валідатори не встановлені у 6 машинах ТОВ «Норд-Ост», власник Негребецький, які курсують за маршрутом Критий Ринок — Рибці.
Потрібно розуміти, що у приватного перевізника такі ж проблеми, як і комунального. Якщо немає пасажирів, то ми палкою його не загонимо. Ми підтримуємо комуналізацію транспорту, але наразі на це немає грошей.
У свою чергу керівник КП «ПЕАТ» Євгеній Зайцев повідомив, що без збільшення фінансування підприємство не зможе додати на ці маршрути «зайві» графіки:
— На маршруті працює один водій і кондуктор. Максимальний час їхньої роботи — 12 годин. Перерва складає до 4 годин. До війни працювали у 2 зміни. Коли у 2022 році не було дизпалива, то ми не працювали 2 тижні. Потім на 14 маршрутах внесли розриви у графік. Якщо задовольнити петицію, то ми отримаємо додаткові збитки — 6 млн грн щорічно (цьогорічна планова фінансова підтримка складає 138,2 млн грн — Авт.). Тому ми працюємо в ту пору доби, коли є пасажири, інакше це економічно не доцільно. Пасажиропотоку ввечері там не буде. Інша складова. О 5-ій годині розпочинає роботу депо. 51 тролейбус виходить на лінії. Всього зранку починають працювати 150 людей. Хто нас возить до роботи і з роботи?
Після дискусій голова комісії Юлія Городчаніна запропонувала комісії проголосувати за рекомендацію — прорахувати фінансові витрати КП «ПЕАТ», щоб його автобуси працювали до 20-ї години. Депутати підтримали цю пропозицію і готові повернутися до цієї проблеми, маючи перед собою необхідну суму з бюджету.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»