Авторизация

Вісті з Полтави - Соратник Мамая визнав, що транспортна реформа у Полтаві робилася «під Лупаєнка»

Вісті з Полтави - Соратник Мамая визнав, що транспортна реформа у Полтаві робилася «під Лупаєнка»

Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко заявив, що нову маршрутну мережу розробили під перевізника-монополіста і тепер виконком повертає старі маршрути


Після того як міський голова Олександр Мамай пішов у відпустку, представники Полтавської влади почали бути більш відвертими у своїх висловлюваннях. Так, минулого року транспортні експерти в Telegram-чатах припускали, що нову траспортну мережу у Полтаві розробили під перевізника Юрія Лупаєнка. Бо лише із цим перевізником виконавчий комітет підписав договір на роботу. Тепер керівництво Полтави підтвердило це припущення на публіку. 24 березня на засіданні голів фракцій перший заступник міського голови Валерій Пархоменов сказав:



— Те, що у Полтаві був монополіст, це абсолютно неправильно. Повинно бути багато учасників-перевізників. На виконкомі, можливо ви не слідкуєте, ми вводимо нові маршрути. Тому що схема, яка будувалася, вона будувалася під одного перевізника. Вона не спрацювала. Але рік тому обласна військова адміністрація запустила так званих нелегалів. Тобто, це ті маршрути, які їздять, наприклад, Диканька — Полтава, тільки вони в Диканьку не їдуть, розвертаються біля Тахтаулового і їдуть у Полтаву, по великому кільцю. Впливу у нас на це жодного немає. Трансінспекція, до якої ми звертаємося, вона керується з області. Якщо депутати підтримають, то ми винесемо проект рішення сесії про створення власної інспекції по паркуванню. Щоби інспекція могла приймати рішення і впливати на цих перевізників.



У нас 180 перевізників з договорами, а 180 без. У місяць «Полтаваелектроавтотранс» перевозить 1,2 мільйона пасажирів, десь таку кількість по маршрутах розвозять приватні перевізники. Нелегали не сплачують податки, вони працюють із мовчазної згоди обласної влади.






До цього додамо, що монополію Юрія Лупаєнка створювали, коли Валерій Пархоменко обіймав посаду першого заступника Олександра Мамая. Проте відсутність Мамая, можливо, дозволила озвучити минулі помилки.



Також керівництво міста визнало, що нелегали працюють під протекцію начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна. Хоча сам чиновник заперечує, що саме він «кришує» нелегальних перевізників.



Виникає питання, а ким керівництво міста розбавляє монополію Лупаєнка? Ще минулої осені, коли перевізники почали їздити по 10 грн, на маршрути повернули ТОВ «Євробус Полтава», ФОП Шевчука, ФОП Попова та інших. Проте найбільшим гравцем на ринку є «Вежа-1», під прапором якого ходять нелегали. Керівник підприємства Іван Іванов раніше повідомляв, що не буде підписувати договори із міськвиконкомом, оскільки тоді доведеться ставити на маршрутки валідатори, а це потягне за собою здорожчання проїзду.






Проте в одному з останніх рішень виконкому вказано, що і ПП «Вежа-1» розглядають у якості офіційного перевізника. Можливо, підприємству надіслали запрошення на обслуговування певних маршрутів.



Говорити ж про якийсь системний підхід до зміни транспортної мережі наразі не можна. Сьогодні приватні перевізники їздять не там, де потрібно громаді, а там, де є більш фінансово вигідні напрямки.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?