Начальник міського управління капітального будівництва Максим Медведєв повідомив, що у Полтавській громаді здали в експлуатацію укриття після капітального ремонту підвалів таких навчальних закладів:
Максим Медведєв розповів: основні роботи капітального ремонту підвалів — це оновлення каналізації, встановлення постійних вбиралень та медичних пунктів в укриттях та монтаж систем вентиляції з ручним керуванням на випадок, якщо зникне електропостачання.
Вхід в укриття загальноосвітньої школи № 2Відремонтоване укриття загальноосвітньої школи № 2Відремонтований туалет в укритті загальноосвітньої школи № 2Відремонтоване укриття ясла-садочку № 2 «Віночок»Відремонтоване укриття ясла-садочку № 7 «Теремок»Всі витрати на капітальні ремонти оплачені з міського бюджету. Також ще у 12 навчальних закладах Полтави (їх перелік у таблиці) капітальний ремонт укриттів триває або його мають почати. Підвали цих закладів планують відремонтувати до вересня цього року.
Укриття ясла-садочку № 37 «Білосніжка» під час ремонтуУкриття ясла-садочку № 74 «Джерельце» під час ремонту«Зараз це залежить від депутатів (початок і фінансування ремонту — ред.): коли вони приймуть бюджет, а далі це буде залежати від наявності будівельних матеріалів та оплати зі сторони казначейства. Тому що, в тому році сама була велика проблема — це будівельні матеріали. Та ж сама вентиляція, її було дуже складно діставати: підрядники чекали по кілька місяців вентиляцію. Були труднощі і все це пов’язано з війною», — каже начальник міського управління капітального будівництва.
У липні 2022 року міське управління капітального будівництва почало замовляти проєкти на капітальний ремонт укриттів навчальних закладів. Тоді планували відремонтувати підвали 23 шкіл та дитячих садочків Полтави. До осені роботи не почали через відсутність фінансування. А у вересні замовили капремонти у 15 навчальних закладах.
Нагадаємо, з вересня минулого року у понад десятка шкіл Полтави зробили поточний ремонт підвалів під укриття. 18 договорів на поточні ремонти міські школи уклали напередодні навчального року. Вартість кожного договору — від двохсот тисяч до півмільйона гривень з бюджету громади.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»