З 16 по 21 грудня 2022 року міські школи уклали прямі угоди з підприємцем Тарасом Туніком на закупівлю одношарового туалетного паперу «Обухів» сірого кольору з довжиною рулону в 65 метрів.
За договорами, ящик із 48 рулонами паперу коштує 768 гривень, тобто ціна за рулон у гуртового постачальника — 16 гривень, тоді як вартість рулону туалетного паперу «Обухів» у роздрібних магазинах Полтави коливається від 11 до 15 гривень.
Ціна туалетного паперу «Обухів» у роздрібному магазині Полтави — 11 гривень за рулонЦіна туалетного паперу «Обухів» у гуртовій закупівлі для школи — 16 гривень за рулонЗ фізичною особою-підприємцем договори на гуртову купівлю туалетного паперу «Обухів» за ціною вищою роздрібної, уклали такі навчальні заклади Полтавської громади:
За інформацією публічних закупівель Prozorro, 28 листопада у Кременчуці для гімназії № 9 купили 18 рулонів туалетного паперу «Обухів», ціна одного — 15 грн 17 коп. Та 27 грудня відділ освіти міста Буча Київської області замовив втричі меншу кількість рулонів «Обухів» ніж полтавські школи — 2174 за ціною 10 гривень кожен.
Загалом впродовж 2022-го, школи та департамент освіти Полтавської громади з Тарасом Туніком уклали 170 договір, з них — понад 30 угод купівлі туалетного паперу. Так само підприємець постачає: мережеві подовжувачі, поліетиленові мішки, баки та пакети для сміття, одноразовий посуд, місткості для води. Загальна сума всіх договорів — понад два мільйони гривень з бюджету громади.
Також міська влада активно співпрацює з постачальником — Максимом Миколайовичем Туніком. У обох підприємців однакові прізвища та імена по батькові, тому ймовірно, вони є родичами. Також у договорах обидва Туніка зареєстровані на однакову адресу.
З квітня 2021 року комунальним навчальним закладам, парку «Перемога», міській дитячій стоматологічній поліклініці, пологовому будинку, департаментам та управлінням Полтавської міської ради та її виконкому, Максим Тунік постачає такі товари: туалетний папір та паперові рушники й серветки, одноразовий посуд, мийні, дезінфекційні та очисні засоби, латексні рукавички, пакети та кошики для сміття, поліетиленові мішки, віники, драбини, світлодіодні лампи, замки, помпа, каністри металеві, фарби та лаки, монтажна піна, будівельні матеріали, тротуарна плитка, залізна решітка.
Загальна вартість договорів на купівлю товарів у Максима Туніка — це більш ніж 5 мільйонів гривень з міського бюджету.
Комунальні заклади з підприємцем укладали переважно прямі договори поза конкурсом, бо вартість угод була нижча за 50 тисяч гривень. Ми порівняли ціни восени та взимку 2022 року, за якими підприємець продавав туалетний папір міському парку «Перемога»: у вересні для парку в Максима Туніка купили 480 рулонів туалетного паперу «Обухів», заплативши за кожен — 14 грн 50 коп. У жовтні замовили таку ж кількість вже з ціною 15 грн за рулон, а в листопаді 192 рулони, вартість одного — 15 грн 60 коп.
Також у листопаді минулого року департамент освіти міськради оголосив тендер на туалетний папір та паперові рушники, його вартість — понад 57 тисяч гривень. Цей товар мали доставити у 5 дитячих садочків та навчальну школу № 43 в Полтаві, в яких жили переселенці. На конкурс пропозиції подали троє підприємців і серед них департамент освіти обрав Максима Туніка, обґрунтувавши це тим, що саме він запропонував найнижчу ціну: 14 грн 80 коп. за рулон туалетного паперу «Обухів» та 53 гривні за пакунок паперових рушників.
Обґрунтування вартості від департаменту освіти: розгляд пропозицій трьох ФОПівТоді Максим Тунік доставив 674 рулони туалетного паперу «Обухів» та 892 пакунки паперових рушників. Через місяць комунальний парк «Перемога» за прямим договором замовив у Максима Туніка ще більшу кількість туалетного паперу «Обухів» — 768 рулонів і підприємець їх продав за вищою ціною — 15 грн 60 коп.
Нагадаємо, у листопаді минулого року міська влада по завищеним цінам замовила харчові продукти для навчальних закладів, в яких жили люди, які змушені були покинути свої домівки через повномасштабну війну Росії. Зокрема, яблука та буряк замовили за цінами, які на 60% вищі за роздрібні, а пшенична крупа та капуста — на понад 50%.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»