Авторизация

Вісті з Полтави - Мер Полтави хоче зібрати сесію міськради, але інші фракції не готові голосувати за «шкурняки в пакеті»

Вісті з Полтави - Мер Полтави хоче зібрати сесію міськради, але інші фракції не готові голосувати за «шкурняки в пакеті»

Фото Миколи Лисогора

Минуло більше місяця з моменту, коли «Полтавщина» констатувала, що міська рада перестала контролювати виконавчу гілку влади, яка стала самостійним інструментом міського голови. Небажання чи неспроможність депутатів зібратися на сесію міськради для вирішення земельних та архітектурних питань, певною мірою паралізує місто у плані земельних та архітектурних питань


Як повідомив «Полтавщині» керівник фракції «За Майбутнє» Євген Дикань, він та міський голова з наступного понеділка хочуть ініціювати процес скликання та проведення сесії, на якій депутати мають вирішити більше 500 земельних питань, які «є технічними». Гасло зрозуміле: давайте відкинемо політичні непорозуміння і допоможемо простим людям.



«Полтавщина» звернулася до окремих депутатів міськради з різних політичних сил, щоб з’ясувати ступінь їх готовності зібратися на сесію і проголосувати ті питання, які не викликають суперечок.



Представник «Рідного міста» повідомив, що міський голова Олександр Мамай давно втратив кворум, тому планує під прикриттям потреб людей провести сесію і, як він це робив до цього, заховати «шкурняки» в пакет з іншими дрібними та технічними земельними питаннями. Тому фракція за такий пакет голосувати не буде. А з огляду на те, що міський голова не узгоджує свої дії з депутатами і керує у ручному режимі через виконком, то депутати у відповідь не протягнуть йому умовну руку і не підтримають його порядок денний.



Секретар міської ради, голова фракції «Європейська Солідарність» Андрій Карпов погодився із тим, що сесію потрібно проводити, щоб не накопичувати технічні питання. Однак, на його думку, «ЗМ» першочергово потрібно домовитись із фракцією «Слуга народу», яка взамін може попросити посади для себе:



— Наскільки мені відомо, там уже є 5 кандидатур на посаду секретаря міськради. Але наскільки буде реальним таке голосування, адже інші фракції попросять щось для себе, сказати важко.



Андрій Карпов також прогнозує, що сесія може відбутися з ініціативи Полтавської ОВА, щоб продовжувати реалізацію проекту житла для переселенців. Наразі потрібно узгодити прокладання комунікацій. При такому сценарії знову все залежатиме від торгів між міським головою та ОВА (а значить, і зі «Слугою народу»).



Депутатка від «ЄС» Юлія Городчаніна відповіла, що спочатку хотіла б подивитися на порядок денний. Якщо там не буде сумнівних рішень, то у такому випадку теоретично можна говорити, що майбутня сесія матиме кворум.



Депутат Сергій Іващенко з фракції «Слуга народу» повідомив, що обговорення цього питання має відбутися на засіданні фракції, яке навіть не заплановане. Стосовно його особистої позиції, то він не буде голосувати за сумнівні рішення, зокрема, й за земельні:



— У жодній міській раді не має такого, щоб накопичилося більше півтисячі земельних питань. Міський голова повинен поставити в порядок денний кожне, а якщо їх багато, то тоді провести 2-3 засідання, щоб депутати розглянули їх не в пакеті, а окремо.



Загалом у 2022 міськрада встигла провести лише чотири сесії. 4 січня депутати намагалися змінити регламент та подолати вето міського голови щодо старост у виконкомі. 15 лютого терміново затверджувалася програма «Полтавський спротив». 11 березня ухвалювався міський бюджет на 2022 рік та розглядалися два десятки програм.



Востаннє сесія міської ради відбулася 31 травня, із єдиним питанням у порядку денному — щодо передачі в оренду земельних ділянок під будівництво житла переселенцям.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка