Група осіб організовано направляють заяви на виділення їм вільних земельних ділянок, на яких згідно із Генпланом мають з’явитися котеджі. Така організованість може свідчити про те, що вони діють в інтересах кількох чи однієї особи, яка стане власником цих ділянок де-факто
У Полтаві є проблема із вільними земельними ділянками комунальної власності, які можна безоплатно передати громадянам згідно із Земельним кодексом. Відповідно до Генплану, в межах міста під садибну забудову залишилося вільних менше 70 га, з яких більша частина — ділянки без комунікацій на околицях.
У таких умовах є цікавою доля вільних кварталів у мікрорайоні Лазурному (з виходом до ставка навпроти 16-поверхівок Огнівки) та біля Новоміського кладовища (на вул. Гладкого). Орієнтовна площа першої ділянки — 3 га, другої — 4 га. Згідно із Генпланом ділянки розраховані на 194 мешканці.
За інформацією «Полтавщини», приблизно 30-35 громадян організовано почали направляти в органи місцевого самоврядування заяви на отримання земельних ділянок у вищезгаданих кварталах. При цьому іншим особам, навіть учасникам бойових дій, в отриманні землі відмовляють із формулюванням «вільної землі немає». Така організованість процесу написання заяв від невеликої групи осіб (написано вже більше сотні прохань) може свідчити про те, що за ними стоїть один керівник (або кілька), який де-факто і буде власником вже великої земельної ділянки шляхом об’єднання малих. Далі цей фактичний власник продасть свої великі ділянки будівельникам під забудову котеджами.
В принципі, такий механізм, коли один власник визначає функціонал для великої земельної ділянки, є дієвим для появи на указаних ділянках саме котеджних містечок. Адже коли власниками малих ділянок є різні люди, то кожен із них має свої плани на власність і домовлятися тоді потрібно із кожним окремо. Однак, у цій історії є нюанс, який викликає запитання.
За інформацією наших джерел, у цій схемі може фігурувати ім’я Вячеслава Стеценка, голови фракції «За Майбутнє» у Полтавській облраді та «бухгалтера Олександра Мамая», фактично його правої руки. Джерела стверджують, що він і є фактичним організатором написання заяв. У такому випадку — у перспективі наближена до мера особа може стати власником комунальної землі для своєї особистої користі.
Втім, не будемо наполягати на саме такому сценарії подій із зазначеними земельними ділянками та іменем депутата. Щоб зайвий раз, як нещодавно висловився Полтавський міський голова Олександр Мамай, нікого не підбурювати в умовах воєнного стану.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»