Авторизация

Вісті з Полтави - У міськраді підготували план з ремонту 28 парків Полтави: що хочуть зробити у 2022 році

Вісті з Полтави - У міськраді підготували план з ремонту 28 парків Полтави: що хочуть зробити у 2022 році

На ремонт парку ім. Котляревського у 2022 році планують витратити 20 млн грн

Виконком опублікував попередню версію Програми реконструкції, ремонту та благоустрою парків і скверів до 2025 року — поки що у списку 28 зелених зон

На сесії Полтавської міськради, яка, попередньо, має відбутися 4 березня, депутати розглянуть питання щодо внесення змін до Програми реконструкції, капремонту, благоустрою та впорядкування парків, скверів, бульварів та інших зелених зон та зелених насаджень Полтавської громади на 2021-2025 роки. У попередній версії документа міститься 28 об’єктів, 9 з яких цього року планують профінансувати на 87,8 млн грн. Перелік і суми поки не остаточні.



Парк, сквер, зелена зона
Обсяги фінансування, млн грн
2021
2022
2023
2024
2025
1
парк ім. Котляревського
 
20
20
 
 
2
бульвар ім. Котляревського
 
15
 
 
 
3
бульвар Євгена Коновальця
 
 
10
 
 
4
бульвар Богдана Хмельницького, 2 черга
7
6,8
 
 
 
5
сквер у пров. Рибальському
 
3,1
 
 
 
6
сквер «Огнівський»
 
 
7,2
 
 
8
бульвар між пров. Латишева та пров. Хорольським
 
 
5
 
 
9
Панянський бульвар
 
 
0,3
11
 
10
Полтавський міський парк — дендропарк
 
 
1
 
 
11
Каштанова Алея
 
 
1,5
 
 
12
парк «Скорботної матері»
 
 
 
4
4
13
Прирічковий парк
 
1,4
7
7
 
14
Сонячний парк
 
 
 
5
5
15
Петровський парк
 
 
 
5
5
16
Павленківський парк
 
15
9
 
 
17
сквер «Майдан Театральний»
 
 
8
8
 
18
зелена зона «Пушкарівська балка»
 
 
 
5
 
19
сквер ім. Лисенка (біля музучилища)
 
 
 
0,1
5
20
Студентський сквер
 
 
 
0,1
5
21
сквер у мікрорайоні «Сади-2»
0,08
6
 
 
 
22
бульвар ім. Гоголя (від вул. Пушкіна до вул. Небесної Сотні)
 
15
 
 
 
23
бульвар «Першотравневий проспект»
 
 
 
0,2
10
24
бульвар на вул. Кучеренка
 
 
 
0,15
7
25
парк «Незалежності»
 
 
 
70
 
26
бульвар «Дубова алея»
 
 
 
7,7
 
27
парк на Браїлках
 
 
 
 
7
28
зелена зона на вул. Зелений Острів
 
5,5
 
 
 
 
Всього: 335,1 млн грн
7,08
87,8
69
123,25
48

Зокрема, на капремонт парку ім. Котляревського планують витратити 20 млн грн у 2022 році та ще 20 млн — у 2023-му. Проект на ці роботи був виготовлений у 2018 році й тепер він потребує коригування. Після оновлення проектно-кошторисної документації, яке орієнтовно коштуватиме 1,4 млн грн, УЖКГ оголосить тендер на сам капітальний ремонт.

Парк ім. Котляревського

Ще близько 15 млн грн цього року мають піти на повний капремонт бульвару ім. Котляревського. Але сума ще буде уточнюватися. Проект робіт був готовий у 2018 році.

 Бульвар ім. Котляревського

6,8 млн грн виділять на завершення капремонту бульвару Богдана Хмельницького, роботи з облаштування другої частини якого замовили минулого року.

Бульвар Богдана Хмельницького

Тоді їх оцінили у 7,7 млн грн. Як пояснила депутатка Полтавської міськради Оксана Деркач, додаткові кошти, імовірно, знадобилися через необхідність зняття та облаштування нового дитячого майданчика в іншому місці.

— «Полтававодоканал» зробило припис про те, що небезпечно, щоб там знаходився дитячий майданчик. Його зрізали і він не підлягає перевстановленню. Елементи не тієї модифікації, що їх можна змонтувати в іншому місці — тоді він може бути аварійний уже сам по собі. Скоріше за все, у цій сумі передбачається облаштування нового майданчика на території школи, — зазначила Оксана Деркач.

Також у планах на 2022 рік — роботи у сквері у провулку Рибальському. Проект його капремонту також був виготовлений у 2018 році. Тоді роботи оцінювалися в 5,7 млн грн, але через перерозподіл впливу політичних сил у міськраді, від їх реалізації відмовилися. Тож цього року проект планують відкоригувати й відремонтувати ділянку за 3 млн грн.

Сквер у провулку Рибальському

На капремонт Прирічкового парку поки виділять 1,4 млн грн. Цих коштів вистачить лише на проектно-кошторисну документацію. Наприкінці січня виконком оголосив відкритий конкурс на передпроектну пропозицію з розвитку цього парку та визначив журі. Взяти участь у ньому може будь-яка організація. Конкурс проходитиме до півроку. Частина суми піде на витрати по конкурсу, зокрема — на призовий фонд. Решту ж пустять на виготовлення проектно-кошторисної документації.

А ось в реалізацію капремонту Павленківського парку, на який пропонують виділити 15 млн грн замість 10-ти, Оксана Деркач не вірить. Проект на відновлення елементів благоустрою ще не замовлявся, а перевагу у виконкомі надають тим об’єктам, які вже мають таку документацію. Тому, можливо, цього року розроблять лише її.

Павленківський парк

До речі, від розміщення урбан-парку за програмою президента у Павленківському парку місто поки що відмовилося. Зокрема — через аргументи від громадськості. Зараз комісія розглядає варіанти облаштування такого об’єкта у парку «Перемога», однак є проблема. За вимогами, це має бути 2 га забетонованої ділянки і знайти такий шматок близько до центра міста, не завдаючи шкоди історичній частині, майже неможливо.

Налаштована чинна влада й на реалізацію капремонту скверу в мікрорайоні «Сади-2». Проект був готовий ще у 2020 році — за попередньої каденції. У 2021-му управління ЖКГ двічі проводило тендери на 5,5 млн грн, але їх скасували. Тепер розраховують провести роботи за 6 млн грн.

Сквер  в мікрорайоні «Сади-2»

Ще 15 млн грн пропонують виділити на ремонт бульвару імені Гоголя, але скоріше за все, роботи цього року там не розпочнуть. Як мінімум, тому, що проекту капремонту немає.

Бульвар ім. Гоголя

5,5 млн грн пропонують витратити на капремонт зеленої зони на вулиці Зелений Острів, хоча влітку минулого року називалася сума у 3 млн грн. Оплачувати роботи будуть за рахунок кредитних коштів від АБ «Укргазбанк», які місто взяло минулого року.

 Зелена зона на вулиці Зелений Острів

Так само, за кредитом, планувалося реалізувати й роботи у сквері на Садах-2, бульв. Хмельницького та пров. Рибальському, парку й бульв. ім. Котляревського тощо. Решту оплачуватиме бюджет громади. У списку на оновлення за рахунок кредиту були кілька частин парку «Перемога». Окрім того, міський голова Олександр Мамай та начальник управління капбудівництва Максим Медведєв говорили про плани на ремонт парку «Корпусний сад». В опублікованій версії програми їх немає.

Також у програмі є бульвар «Першотравневий проспект» з планом капремонту у 2025 році. При цьому його частину (від храму Віри, Надії, Любові до Полтавської політехніки планують відремонтувати у раніше — як проект-переможець конкурсу Бюджет участі-2021.

 Бульвар на Першотравневому проспекті

Як припустила Оксана Деркач, ці парки теж ремонтуватимуть і додадуть до проекту рішення під час роботи депутатської комісії. Оскільки формуванням програми займалося УЖКГ, воно не вписало парки «Перемога» та «Корпусний сад», якими опікуються інші управління.

Також депутатка поділилася, що місто планує зайнятися проектуванням ремонту скверу біля будівлі митної служби, що на Подолі. Його згадував й Олександр Мамай.

 Площа перед біля будівлі митної служби на Подолі

— Там зрізали майданчик і на тій території немає такої локації для людей, які там проживають. Там ніде навіть де присісти — порожня площа. Є плани зробити проект і наступного року реалізувати. Я вважаю, що якщо є проекти, їх треба реалізовувати. І, за можливості, зробити проекти на наступний рік, — додала Оксана Деркач.

Тож, судячи з планового розміру фінансування Програми реконструкції, ремонту та благоустрою парків і скверів, все йде до того, що 2022 рік у Полтаві дійсно назвуть Роком парків. Ще 240 млн грн на зелені зони планують витратити у 2023-му, 2024-му та 2025-му роках. Загалом же, фінансування програми передбачає 335 млн грн, з урахування витрат у 2021 році.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?