Прокуратура намагається відсудити земельну ділянку у родини загиблого АТОвця Геннадія Біліченка, бо вона нібито знаходиться в межах берегової зони — АТОвці це заперечують та стверджують, що ділянки знаходяться у більш ніж 200 метрах від річки
Родина загиблого в АТО Геннадія Біліченка намагається оскаржити в Полтавському апеляційному суді рішення щодо позбавлення їх земельної ділянки. Прокуратура зазначає, що земельна ділянка знаходиться в межах берегової зони, а тому не може знаходитися у приватній власності. АТОвці ж стверджують, що відстань до річки становить понад 200 метрів. Про це повідомляє Факти ICTV.
Полтавець Геннадій Біліченко — перший загиблий військовослужбовець у війні на Донбасі. У 13 квітня 2014 року його розстріляли терористи поблизу Слов’янська. Саме цього дня було оголошено початок антитерористичної операції. Посмертно Геннадія Біліченка нагороджено орденом Богдана Хмельницького за захист державного суверенітету та незламність духу, а також на його честь названо вулицю у Полтаві.
Після смерті капітана Геннадія Біліченка його дружина та син отримали земельну ділянку. Але наразі родині доводиться судитися із прокуратурою через цю ділянку. Окрім родини Біліченків землю можуть втратити ще 87 ветеранів АТО, які кілька років тому отримали їх поблизу Полтави.
Суд першої інстанції задовольнив позов прокуратури та зобов’язав родину загиблого ветерана СБУ повернути 12 соток та сплатити судові та виконавчі збори — майже 20000 грн.
Наразі родина Біліченків намагається оскаржити це рішення в Полтавському апеляційному суді. Щоб підтримати родину до суду прийшли ветерани АТО.
Крім родини Біліченків ще 87 військово служблвців можуть втратити земельні ділянки, які вони отримали під садівництво.
У Прокуратурі стверджують, що ділянки знаходяться в межах берегової зони, а тому не можуть знаходитися у приватній власності. Проте, ветерани АТО зазначають, що відстань від ділянок до річки понад 200 метрів, а водоохоронна зона — 25 метрів.
Позицію ветеранів підтримують представники Держгеокадастру, які виділяли землю — ділянки виділені відповідно до чинного законодавства. Але прокуратура посилається на документи радянських часів та експертний висновок столичного науково-дослідного інституту — у документах зазначено, що відповідні земельні ділянки знаходиться у межах заплави.
Представник родини Біліченків зазначає, що прокуратура проводила дві експертизи — окрім вищезазначеного експертного висновку, правоохоронці мають висновок з Науково-дослідного інституту Бокаріуса. Але з невідомих причин не надають його суду.
Тож Полтавський апеляційний суд ухвалив рішення та призначив додаткову експертизу в Науково-дослідному інституті Бокаріуса.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»