Нафтогазовий бізнес ДТЕК вживає заходів для зниження викидів парникових газів та досягнення вуглецевої нейтральності. Про це розповіла менеджерка з регуляторної політики ДТЕК Нафтогаз Юлія Боржемська на онлайн-конференції «Роль Ініціативи прозорості видобувних галузей у трансформації енергетики України», що відбулася 8 лютого.
На конференції повідомлялося, що Єврокомісія наразі переглядає Третій Енергопакет і підготувала пакет нормативно-правових актів з енергетики, що стосуються ринків відновлювальних газів, природного газу та водню. У Європі планується створення нової моделі енергетичного ринку для природного газу, відновлювальних джерел енергії, водню та біометану. Метою цієї моделі є забезпечення конкурентоздатності всіх видів енергії. Для ЄС важливо забезпечити синхронний розвиток чистих видів енергії, регуляторного поля та інфраструктури в усіх країнах Європи.
У своїй доповіді Юлія Боржемська наголосила, що Україна має унікальну можливість розвивати свій енергетичний ринок одночасно з Європою і впроваджувати сучасні тренди вже сьогодні. ДТЕК став драйвером процесу декарбонізації в Україні. Компанія взяла на себе зобов’язання до 2040 року досягти вуглецевої нейтральності. Зокрема, у 2030 році планується збільшити частку електроенергії із відновлюваних джерел у загальному обсязі Групи до 33%, а до 2025 скоротити викиди в атмосферу згідно з європейськими вимогами та висадити 1 млн дерев.
Спікерка підкреслила, що ДТЕК Нафтогаз теж активно залучений до процесу декарбонізації. Компанія веде моніторинг викидів і впроваджує заходи з підвищення енергоефективності для зменшення викидів парникових газів і вуглецевого сліду від виробничої діяльності. Згідно дорожньої карти з декарбонізації, ДТЕК Нафтогаз планує реалізувати проєкти з вилучення CO2 з природного газу до кінця 2024 року. Наразі бізнес розробляє проєктну документацію та вивчає технології утилізації CO2 з можливим виробництвом низьковуглецевої продукції. Крім цього, компанія аналізує можливості електрифікації виробництва та використання відновлюваних джерел, використання геотермальної енергії пластів для підтримки рівня видобутку та для виробництва теплової енергії. Нафтогазовий бізнес ДТЕК пильно стежить за розвитком технологій із виробництва біометану та водню.
— На нашу думку, формула успіху енергетичного переходу — це видобуток природного газу, розвиток відновлюваних джерел і впровадження низьковуглецевих рішень. Компанія активно співпрацює з розробниками провідних технологій із виробництва чистих видів енергії та утилізації CO2. Також ДТЕК Нафтогаз співпрацює з громадами на територіях присутності й підтримує соціальні проєкти, спрямовані на енергозбереження та підвищення енергоефективності об’єктів, що сприяє зниженню вуглецевого сліду, — зазначила Юлія Боржемська.
Як раніше повідомлялося на сайті компанії, роботи із облаштування виробничих об’єктів комплексами з вилучення СО2 планують розпочати із Семиренківського родовища. Їх встановлять у рамках стратегії розвитку ДТЕК Нафтогаз, що передбачає, серед іншого, впровадження кліматично нейтральних технологій.
ДОВІДКА
ДТЕК — лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов’язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета — досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.
У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.
У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування — 21 млрд грн.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.
Катерина ТАРАСОВА