Індустріальний парк у Полтаві хочуть облаштувати на Затуринському промвузлі — міськвиконком підготує проект землеустрою на 40 га
На сесії Полтавської міськради планують розглянути питання «Про індустріальний парк». Судячи з проекту рішення, опублікованого на сайті міськради, його планують облаштувати в районі Затуринського промвузла — поряд з очисними спорудами.
У документі вказано, що клопотання щодо створення індустріального парку подало Управління капбудівництва. Воно просить дозволу розробити проект землеустрою, в рамках якого п’ять комунальних земельних ділянок, в районі вул. Енергетичної в межах Затуринського промвузла, об’єднають в одну — на 40 га. Цільове призначення у неї буде «для будівництва, експлуатації та обслуговування індустріального парку».
Після цього буде розроблений детальний план території, який пройде громадські обговорення і його затвердять окремим рішенням міськради.
Нагадаємо, ідею створення індустріального парку у Полтаві обговорюють з 2016 року. У 2019 році місто провело круглий стіл, де чиновники, архітектори та забудовники обговорили дорожню карту його облаштування, а потім міськрада затвердила комплекс відповідних заходів і Концепцію його розвитку.
Зокрема, виконком визначає індустріальний парк як спеціально організовану для розміщення нових виробництв територію — комплекс майданчиків, привабливих для проведення бізнесу, які сприяють залученню інвестицій. За задумом розробників, індустріальний парк підвищить конкурентоспроможність та інвестиційну привабливість міста, створить нові робочі місця та збільшить надходження до бюджетів усіх рівнів.
Зазначимо, що Полтавська ОДА закликає громади створювати індустріальні парки по всій області. Так, влітку минулого року облрада внесла зміни до Стратегії розвитку Полтавської області на 2021–2027 роки, під час обговорення якої було озвучено, що на Полтавщині існує лише один такий парк — у селі Ланна, ініціатором створення якого виступив Ланнівський цукровий завод. Депутати і профільний департамент зійшлися на тому, що цей напрям треба оживити й Уряд готовий допомогти у цьому громадам — надати кошти з ДФРР, за умови співфінансування з місцевих бюджетів не менше, ніж на 10%.
Учасників індустріальних парків громади мають звільнити від пайової участі в розвитку місцевої інфраструктури та сплати імпортного мита при ввезенні обладнання і комплектуючих, які не виробляються в Україні.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»