Більшість фракції екстрено зібралася на засідання, де обрали тимчасову виконуючу обов’язки голови — Людмилу Мірошніченко. При цьому на засідання не запросили тих членів фракції, які публічно заявили про необхідність звільнення попереднього голови Фахраддіна Мухтарова
Сьогодні відбулося засідання фракції партії «Слуга народу» у Полтавській обласній раді. Як повідомив член фракції та заступник голови облради Олександр Лемешко, участь у засіданні взяли 8 депутатів фракції із 12-ти: Виноград, Грекова, Гришко, Ждан, Жук, Лемешко, Мірошніченко та Мухтаров.
На зібранні ухвалили рішення про обрання т.в.о. голови фракції «СН» — Людмилу Мірошніченко. Вона замінила на цій посаді попереднього голову фракції Фахраддіна Мухтарова.
Відсутність інших членів фракції Олександр Лемешко пояснив екстреністю засідання, тим більше, що вчора до Полтави прибув т.в.о. голови Полтавської облорганізації «Слуги народу» — Олексій Устенко.
За словами Олександра Лемешка, протягом місяця заплановано збори представників обласної, районних та міських партійних організацій «Слуги народу», на яких учасники вирішать нагальні проблеми партії.
Цікаво, що на засідання фракції не запросили винятково тих депутатів, хто раніше публічно закликав застосувати імперативний мандат як до нардепа Олександра Трухіна, так і до Фахраддіна Мухтарова. Це депутати облради та члени фракції «Слуга народу»: Величко, Сухонос, Хардін, Цибульська.
Олег Хардін з цього приводу заявив:
— Порушуючи положення про фракцію, мене завчасно не повідомили ані у фракційному чаті, ані електронною поштою, ані телефонним дзвінком. Натомість на засіданні запросили тих депутатів, яких контролює керівник фракції. Щодо обрання Людмили Мірошніченко, то, за моєю інформацією, вона управляє певним аграрним активом Мухтарова і часто живе у готелі-ресторані «Каспій», який належить Мухтарову. Тому голову фракції фактично не змінили.
Сама Людмила Мірошніченко на своїй сторінці у Facebook вважає рішення про відкликання Фахраддіна Мухтарова передчасним:
— Резонансне відео сколихнуло країну. Правоохоронним органам потрібен час, щоб дати правову оцінку ситуації з ДТП, країна чекає на результат. Так і має бути в правовій державі. Я теж чекаю. Але зараз про інше. Не про політичне. Більше про людське. Про те, як потерпілий в ДТП, який потребує допомоги, знаходиться на другому плані, бо торгівля за квиток на волю від відповідальності — важливіше. Прикро? Прикро.
Далі — ще суперовіше. Коли після резонансного відео деякі колеги під копірку транслюють свою мрію — дати імперативний мандат потерпілому в ДТП депутату Полтавської обласної ради. Депутату, який набрав найбільше голосів, завів своїми рейтингами людей у фракцію СН, йшов весь час у команді Президента, не ховався в складних рішеннях, рік депутатства був одним із найефективніших і найрезультативніших депутатів Полтавської обласної ради.
І це ще не все. Найсмішніше, що пані депутатка ВР (Анастасія Ляшенко — Авт.), яка обійшла всі закони теорії ймовірності, виграла на окрузі у Фахраддіна Мухтарова право на мандат у ВР, запресовувала добу держслужбовців Лубенського району і депів місцевого рівня, щоб поширювали на своїх сторінках типу звернення типу всіх депутатів «СН» Полтавщини, в якому в другій частині, в кущирях окличних знаків, так і не змогла сховати заздрість до тріумфу свого опонента після його поразки у виборах до ВР.
Найголовніше: Фахраддін Мухтаров, я вважаю тебе достойним депутатом Полтавської обласної ради. І мені цікаво спостерігати за політичною істеричною грою деяких колег, які неодноразово зверталися до тебе і в особистих питаннях, і депутатських. І ти надавав їм всебічну підтримку.
Я за тебе не голосувала, коли були вибори. За мене це зробили майже 18 тисяч виборців.
Тому саме сьогодні свій голос я віддаю на твою підтримку. Я проти цькування потерпілих в ДТП і маніпулювання резонансними ситуаціями в бік дешевого піару. Я за прозорість і об’єктивність у розгляді самих складних питань.
З огляду на викладене, ми також обережно висловимось за версію, що Фахраддін Мухтаров збереже своє (нехай і неформальне) керівництво над фракцією «СН» в облраді.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»