Авторизация

Вісті з Полтави - Рента ДТЕК Нафтогаз склала близько 50% від бюджетів громад

Вісті з Полтави - Рента ДТЕК Нафтогаз склала близько 50% від бюджетів громад

У 2021 році компанії холдингу ДТЕК Нафтогаз сплатили до бюджетів різних рівнів понад 2,7 млрд грн за користування надрами. Полтавщина отримала понад 137 млн грн ренти. 55 млн грн спрямували в обласний бюджет, решту — у громади.


Майже половину бюджетів територіальних громад Полтавщини у 2021 році склала рента від ДТЕК Нафтогаз. Великосорочинська ТГ торік отримала 53,2 млн грн (50% бюджету), Мачухівська — 28,1 млн грн (40% бюджету).



Завдяки ренті громади реалізовують масштабні проєкти у галузі інфраструктури, медицини, освіти, культури та благоустрою. Мачухівська ТГ — серед тих, хто багато років успішно розвивається завдяки співпраці з газовидобувниками.



— Ми зацікавлені у розвитку діяльності ДТЕК Нафтогаз на території громади. Рентна плата, яку ми отримуємо, є важливим джерелом наповнення бюджету громади. За 2021 рік ми отримали понад 28 млн грн. Також компанія завжди підтримує наші ініціативи у рамках соціального партнерства, — зазначив голова Мачухівської тергромади Валерій Білокінь.



За словами голови Великосорочинської ТГ Олександра Тищицького, ренти отримали навіть більше, ніж сподівалися.



— Завдяки надходженням з місцевого бюджету виділили 5 млн грн на ремонт доріг міжрайонного значення, утримання доріг Зелений Кут — Савинці — Олефірівка, межа Зіньківського району на Зіньків, Рашівка — Савинці — Великі Сорочинці, Велика Багачка — Гоголеве — Зіньків. Від співпраці з компанією ДТЕК Нафтогаз, у першу чергу, виграють наші жителі, — підкреслює очільник громади.



Корпоративна соціальна відповідальність — серед пріоритетів ДТЕК Нафтогаз. Компанія сприяє сталому розвитку громад, на території яких видобуває газ.



— ДТЕК Нафтогаз є одним із найбільших платників податків. Рента від видобутку газу у багатьох регіонах діяльності є основним джерелом формування бюджету та часто становить до 50% бюджетних коштів громад. Одним із наших пріоритетів є підтримка сталого розвитку регіонів та соціально відповідальне ведення бізнесу, — зазначив генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.



Крім того, на територіях присутності компанія проводить конкурси мінігрантів ДТЕК «Громада своїми руками». На реалізацію цих ініціатив у 2021 році нафтогазовий бізнес ДТЕК направив 9,5 млн грн.



Довідка



ДТЕК — лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.



У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов’язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета — досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.



У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.



У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування — 21 млрд грн.



100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.


Ірина КУЛИК

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?