Полтавська поліція 7-й рік «б’ється» з цехом у Горішніх Плавнях, який виготовляє підробки речей відомих брендів, але далі вилучення і повернення товарів і техніки справа не йде
З 2015 року кременчуцькі поліцейські розслідують справу виготовлення у Горішніх Плавнях одягу, взуття та аксесуарів, які імітують продукцію відомих брендів. Провадження досі триває, але далі обшуків, вилучення майна та повернення його правоохоронці не зайшли. Не закривати справу їм дозволяють процесуальні нюанси. Детальніше про це — у матеріалі «Полтавщини».
За даними реєстру судових рішень, у грудні 2015 року поліцейські отримали заяву від чоловіка, який придбав дві речі із написом Adidas за 70 та 110 грн і запідозрив, що це не оригінал. Одяг відправили на аналіз спеціалісту компанії і той підтвердив, що це не Adidas. Після цього поліція почала розслідування за ч.1 ст. 229 ККУ (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару).
Як з’ясували слідчі, на той час, підробки шили у приміщенні виробничо-оздоровчого комплексу на вул. Портовій, 3, у Горішніх Плавнях. У вересні 2016-го там провели обшуки та вилучили 5000 одиниць одягу з логотипом Adidas, 37 швейних машинок, а також спеціальні трафарети.
На вилучене майно наклали арешт і власники намагалися повернути його. Але отримали відмову.
За підрахунками, тоді збиток, нанесений компанії Adidas AG через виготовлення контрафакту, становив 2,3 млн грн. Стільки б коштував вилучений одяг, якби його продавали за цінами компанії.
Також правоохоронці знайшли двох свідків, які розповіли, що працювали у цеху і виробляли одяг, на який наносили логотипи відомих брендів. За їхніми словами, у 2014-2016 роках там працювали близько 20 осіб, жоден з яких не був офіційно працевлаштованим. Більшу частину продукції відправляли для реалізації у Харків.
У серпні 2017-го поліцейські провели новий обшук за цією адресою. З приміщення знову вилучили одяг, заготівки, швейне обладнання, трафарети, комп’ютерну техніку, флешки та документи. Тепер фабрика почала використовувати ще й логотипи компаній Coco, Puma, Nike, Rimoldi, Siruba, Solden та Ferrari. Це все пізніше теж намагалися «витягти» з арешту, але суд відмовив.
Далі справа застигла у бюрократичних процесах спілкування сторін через суд, де причетні до виготовлення підробок вимагали повернути майно, а слідчі їх ігнорували. А наприкінці жовтня 2021-го правоохоронці отримали дозвіл на нові обшуки, але вже на вул. Андрія Строни, 1, 1в і 3.
Тепер на фабриці знайшли, окрім уже згаданих брендів, футболки з написами Fila та New Balance, взуття з логотипами Under Armour, Emporio Armani ЕА7, ЕССО, Timberland, Tommy Hilfiger, нашивку Gucci, ноутбуки, системні блоки, жорсткі диски, відеореєстратори та швейні машинки, які також вилучили.
Щоправда, тепер адвокати виробника змогли повернути хоча б обладнання і техніку — на відповідальне зберігання.
Усе перелічене вище, в залежності від часу обшуку, належало або ФОПам або одному з трьох товариств: «Тіко ЛТД Ко», «Валері-Текс», «Шарттекс». Дві останні пов’язані іменем Володимира Шаріфуліна. Крім того, в ухвалах фігурують такі назви як ТОВ «Тексторгекспорт-2009», ТОВ «Трикотажна компанія «Кропивко текстиль» та «Майстерня індивідуального пошиву одягу».
Цікаво, що «Тіко ЛТД Ко» та «Валері-Текс» мають власні сайти, де вони продають трикотаж власного виробництва. Припускаємо, що цей бізнес є офіційним, а підробки брендів виготовляють паралельно.
Менше з тим, це лише припущення, адже за 7 років слідства поліція так і не висунула жодній особі повідомлення про підозру. Тим паче — не спрямувала матеріали до суду.
Не полишати цю підпільну фабрику у спокої і регулярно навідуватися з обшуками слідчим дозволяють норми Кримінально-процесуального кодексу. Оскільки провадження було відкрите до 16 березня 2018 року — коли зміни у КПК заборонили розслідувати окремі справи «безкінечно» — його можна вести, допоки це не вирішить припинити слідчий.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»