Область отримала на баланс недобудовану школу боротьби за басейном «Дельфін», вартість реконструкції якої після грудневого коригування за 1,5 млн грн, зросла до 80 млн грн
Наприкінці минулого року Полтава передала на баланс області спортивний довгобуд на вул. Європейській, 11а, що за басейном «Дельфін». Ще у 2016 році там запланували звести нову школу боротьби, але за 5 років спромоглися лише забити палі і почати облаштовувати фундамент.
Тоді вартість будівництва 3-поверхової школи оцінювали у 34,5 млн грн. Далі кожного року проект зазнавав коригування, але роботи не просувалися. Лише росла кошторисна вартість. Зокрема — до 58,9 млн грн у 2019 році.
Влітку 2021 року, розуміючи, що коштів у міському бюджеті на реалізацію задуму немає, місто вирішило податися на фінансування в рамках програми «Велике будівництво». Самостійно виконкому це не вдалося, тож уже восени об’єкт вирішили передати на баланс області.
Повна передача завершилася наприкінці грудня. Депутати міськради проголосували за передачу, а депутати облради — за прийняття на баланс об’єкту незавершеного будівництва на вул. Європейській, 11а, відповідно до проекту реконструкції КЗ «Полтавська ДЮСШ № 3 з плавання» з добудовою спортивної зали». Сама ДЮСШ має адресу вул. Європейська, 9а.
15 грудня уже Департамент будівництва, містобудування й архітектури Полтавської ОДА замовив чергове коригування проекту. Тепер розробку оцінили у 1,5 млн грн. За неї, як і в попередні роки, взялося ТОВ «НДПВІ «Полтаваагропроект». Оплата за виконану роботу була проведена менш як за два тижні — 28 грудня.
В той же день ТОВ «Експертиза ЗО» надало позитивний експертний звіт за відкоригованим проектом. Згідно з ним, кошторисна вартість реконструкції зросла ще на третину — до 80,2 млн грн. З них на саме будівництво піде 51,7 млн грн. При цьому, 4,1 млн грн з кошторису місто уже використало і на будівельні роботи (тобто забивання паль) пішло 2,5 млн грн.
Станом на січень 2022 року будівництво вже коштувало платникам податків 5,6 млн грн, з яких близько 3 млн грн витратили на проектування та кілька коригувань проекту.
В рамках зміни проекту розробники передбачили:
За планом, на першому поверсі будуть тренувальна зала для учбово-тренувального заняття, гардеробна, тренерська, музей спортивної слави, пост охорони, інвентарна, туалети, роздягальні, душові для учнів, з врахуванням маломобільних груп населення.
Другий поверх відведуть під масажний кабінет, кабінет лікаря, сауну, комору, туалети, роздягальні та душові. На третьому поверсі розташують тренувальну залу, адміністрацію, дирекцію, тренерську кімнату, приміщення для теоретичних занять, туалети для тренерів і людей з інвалідністю.
Територію навколо школи облаштують асфальтобетоном і дрібнозернистою тротуарною плиткою. Вхідна зона матиме лави та урни для сміття. Також у проекті враховано, що з південно-східного боку від нової будівлі є охоронна зона старого дубу.
Нагадаємо, що уже екс-голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначав у грудні, що цей об’єкт, як Палац боротьби та боксу буде включений до програми президента «Велике будівництво» для фінансування у 2022 році. Одним з пріорітетних проектів його назвав і голова Полтавської облради Олександр Біленький.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»