Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтаві розпочалося обговорення интеллектов визначення управлінських компаній, що прийдуть на заміну «ЖЕО № 2»

Вісті з Полтави - У Полтаві розпочалося обговорення интеллектов визначення управлінських компаній, що прийдуть на заміну «ЖЕО № 2»

Міськрада оприлюднила проект регуляторного акту, яким буде затверджено конкурсну документацію з призначення управителя багатоквартирного будинку. Це один з кроків на шляху відмови від послуг КП «ЖЕО № 2» на користь управлінських компаній


Попри плани міської влади ліквідувати КП «ЖЕО № 2» ще до кінця 2021 року і віддати житлові будинки управлінським компаніям, на практиці цей проект може втілитися орієнтовно влітку 2022 року.



Заступник міського голови Євген Ричка повідомив, що для початку необхідно затвердити пакет конкурсної документації та провести сам конкурс на обслуговування будинків.



Перші кроки вже зроблено. Так, опубліковано проект регуляторного акту — рішення виконкому «Про затвердження конкурсної документації для проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку».



У додатках до цього рішення розкривається суть подальшої реформи обслуговування житлового фонду Полтави. Організатором майбутнього конкурсу стане управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету.



Відповідно до проекту конкурсної документації, управлінські компанії мають надавати наступний перелік послуг:


технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем: 
водопостачання;
водовідведення;
теплопостачання;
гарячого водопостачання;
зливової каналізації;
електропостачання;
газопостачання;
технічне обслуговування ліфтів;
обслуговування систем диспетчеризації;
обслуговування димових та вентиляційних каналів;
технічне обслуговування систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності);
поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків), та іншого спільного майна багатоквартирного будинку;
поточний ремонт внутрішньобудинкових систем:
водопостачання;
водовідведення;
теплопостачання;
гарячого водопостачання;
зливової каналізації;
електропостачання;
газопостачання;
поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності);
прибирання прибудинкової території;
прибирання приміщень загального користування (у тому числі допоміжних);
прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами;
дератизація;
дезінсекція;
придбання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирного будинку.

Основа цього переліку — Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 липня 2018 року № 190 «Про затвердження Обов’язкового переліку робіт (послуг), витрати на які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території»



Організатор конкурсу оцінюватиме конкурсні пропозиції управлінських компаній за наступними критеріями:


ціна послуги, що містить витрати на утримання багатоквартирного будинку, прибудинкової території, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку, винагороду управителю з розрахунку на 1 м кв. загальної площі багатоквартирного будинку (основний критерій під час оцінювання);
рівень забезпеченості учасника конкурсу матеріально-технічною базою;
наявність персоналу, що відповідає кваліфікаційним вимогам до професій працівників та має необхідні знання і досвід (з урахуванням договорів щодо залучення співвиконавців);
фінансова спроможність учасника конкурсу;
наявність досвіду роботи з надання послуг у сфері житлово-комунального господарства.

Рівень відповідності умовам конкурсу оцінюватимуть за бальною системою:


ціна послуги (основний критерій оцінювання) — до 35 балів;
рівень забезпеченості учасника конкурсу матеріально-технічною базою — до 15 балів;
наявність персоналу, що відповідає кваліфікаційним вимогам до професій працівників та має необхідні знання і досвід (з урахуванням договорів щодо залучення співвиконавців) — до 15 балів;
фінансова спроможність учасника конкурсу — до 15 балів;
наявність досвіду роботи з надання послуг у сфері житлово-комунального господарства — до 20 балів;

За подані інші, крім передбачених конкурсною документацією, документи, що підтверджують досвід роботи та знання, можуть додатково нараховуватися до 5 балів.



Переможцем конкурсу стає його учасник, який набере максимальну кількість балів. Якщо у конкурсі взяв участь тільки один учасник і його пропозиція не була відхилена, він оголошується переможцем конкурсу.



Усі будинки Полтавської громади були розділені на 4 лоти (завантажити таблицю). Це зроблено для того, щоб у місто зайшли різні управлінські компанії, які б працювали в умовах конкуренції. Перший лот в алфавітному порядку містить 657 адрес, другий — 795, третій — 60. Четвертий лот — це території старостатів, який має 85 адрес. 



У конкурсній документації також вказані й борги населення перед КП «ЖЕО № 2» станом на 1 грудня — 40 млн грн.



Обговорення конкурсної документації триватиме до кінця січня. Після цього її має затвердити виконавчий комітет.



Євген Ричка додав, що наразі міська влада планує встигнути передати будинки управлінським компаніям з літа 2022 року. Щодо нових тарифів, то вони безумовно будуть збільшені. Їх розмір залежатиме від кількості обраних послуг та самих будинків (кількість поверхів, їх вік).



Наразі тариф на послуги «ЖЕО № 2» визначений на рівні 2018 року. У листопаді 2021 року з нього прибрали послугу з вивезення сміття. Тепер вона оплачується напряму виконавцю — Полтавському КАТП-1628.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка