Навіть за умови 100-відсоткового розрахунку споживачів з «Полтаватепло», це підприємство не матиме достатніх оборотних коштів, адже має багатомільйонні борги
29 грудня відбулося засідання постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, Регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики Полтавської міської ради.
На засіданні начальник бюджетно-фінансового управління Тетяна Кустолян заявила про необхідність фінансування у 2022 році підприємства «Полтаватепло», яке з початку грудня самостійно опалює 109-й мікрорайон Полтави. У подальшому рішення про фінансування підприємства має прийняти виконком. Депутати погодились на таку пропозицію.
Заступник міського голови Євген Ричка для «Полтавщини» уточнив необхідність додаткового фінансування «Полтаватепло»:
— Заплановано направити підприємству 6 млн грн. Однак це мінімум, який має компенсувати різницю у тарифах. Підприємство працює за тарифом на рівні 2020 року, вже у 2021 році тариф був нерентабельним. Сюди додамо зростання тарифів на електроенергію та газ, а також зростання зарплат та податків. Тому 6 млн грн — це така ідеальна цифра, з врахуванням того, що споживачі здійснять 100-відсоткові розрахунки. При цьому підприємство має сплатити борг за спожитий газ у минулому опалювальному сезоні, а також заплатити за послугу «Полтаватеплоенерго», з пенею це десь 3 млн грн. З такими боргами усі оборотні кошти будуть направлятися на їх погашення.
Окрім цих боргів існують ще багатомільйонні борги за газ перед НАК «Нафтогаз України», який накопичилися до 2019 року.
Нагадаємо, у 2021 році у форматі «реконструкції котельні» Полтавська міська рада вже направляла «Полтаватепло» 16 млн грн. Хоча офіційно про це ніхто не говорив, але за лаштунками мова йшла, що більша частина цієї суми була спрямована саме на погашення боргів «Полтаватепло».
У 2020 році місто профінансувало «Полтаватепло» на 4 млн грн, з яких 2 млн грн витратили на покупку нового котла.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»