У жовтні 2016 року в Лубнах затримали чоловіка за підозрою у потрійному вбивстві — за п’ять років суд виправдав його через те, що слідство не надало достатніх доказів провини
20 грудня 2021 року Ленінський районний суд Полтави виправдав Богдана Федченка, якого обвинувачували у потрійному вбивстві в Лубнах у 2016 році. Суду не вистачило доказів провини чоловіка. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Нагадаємо, що 28 жовтня 2016 року правоохоронці затримали 33-річного Богдана Федченка за підозрою у вбивстві співмешканки, її матері та вітчима.
Чоловік пояснив правоохоронцям, що після сварки його співмешканка переїхала жити до батьків. А 6 жовтня 2016-го чоловік хотів примиритися із жінкою та прийшов до її помешкання. Там у нього виник конфлікт із її матір’ю та вітчимом, в результаті якого чоловік вдарив родичів колишньої співмешканки ножем.
Після сутички Федченко зайшов у спальню, де спала колишня та побив її. Остання від отриманих травм померла. Щоб приховати сліди злочину, чоловік забрав із собою два телефони та ключі від будинку.
Підозрюваного затримали через три тижні після скоєного. Весь цей час чоловік спокійно ходив на роботу та жив у будинку, який належав покійній тітці його співмешканки.
З матеріалів справи відомо, що Богдан Федченко — уродженець Лубен, має середню освіту та працював оператором ТОВ «Грейд», офіційно неодружений, раніше судимий за крадіжки. Всі вище зазначені обставини чоловік розповів в день його затримання, але потім під час судового розгляду почав говорити, що цю інформацію надавав під тиском правоохоронців, а згодом взагалі відмовився давати свідчення.
Зі слів свідків відомо, що Федченко систематично сварився зі співмешканкою та бив її. Також в суді родичка загиблих повідомила, що обвинувачений через сварку мав виїхати з будинку, який належав тітці загиблої. Крім того, співмешканка збиралася ділити спільно нажите майно.
В суді родичі загиблих наголошували, що Федченко був агресивним, неврівноваженим та систематично застосовував насилля до співмешканки, а також погрожував їй вбивством, якщо та розповідатиме про побиття.
Спочатку сусіди загиблих думали, що родина кудись поїхала. Але через певний час звернули увагу, що світло в будинку досі відсутнє. Тому пішли перевірити, чи є хтось вдома. Через вікно сусід побачив розкидані речі, тому викликав правоохоронців.
Усі свідки та поняті по справі в суді зазначали, що правоохоронці не чинили тиск на обвинувачуваного. Останній сам надавав пояснення та розповідав про обставини. Також один зі свідків розповів, що зустрів обвинуваченого за тиждень після скоєного та запитав — де зникла його співмешканка. Останній відповів, що тепер вона живе з іншим чоловіком.
Спочатку справу кваліфікували як умисне вбивство та крадіжку (ч. 2 ст. 115 та ч. 1 ст. 185 КК України) Але 26 лютого 2021 року прокурор змінив обвинувачення на умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень та крадіжку (ч.1 ст. 121 та ч.1 ст.185 КК України).
Слід зазначити, що після перекваліфікації справи, 1 березня 2021 року суд змінив запобіжний захід Федченку з тримання під вартою на нічний домашній арешт.
Адвокат обвинувачуваного в суді посилався на численні порушення кримінально-процесуального кодексу під час зібрання доказів та проведення експертиз. А тому в судових дебатах Федченко прохав суд дати належну оцінку тим доказам, які містяться в матеріалах справи та винести відповідне справедливе процесуальне рішення.
Під час винесення рішення суддівська колегія Ленінського районного суду Полтави посилалася на постанову Касаційного кримінального суду від 4 жовтня 2018 року, у якій зазначено, що суд у вироку не може посилатись на показання, які особа давала під час досудового слідства слідчому та/або прокурору, у тому числі й у ході слідчого експерименту. А в ході судового розгляду обвинувачений зазначив, що провину не визнає.
Суд вважає, що слідство не надало доказів, що саме Федченко побив до смерті та обікрав потерпілих. Натомість суд вважає, що надані докази свідчать про можливі наявні інші версії інкримінованої події.
Головуючий суддя Юрій Новак та судді-учасники Наталія Крючко та Єлизавета Парахіна вважають, що ніхто із свідків не був очевидцем побиття та вбивства, а тому не можуть стверджувати, що до цього причетний Федченко.
Тож Ленінський районний суд Полтави виправдав Богдана Федченка. Вирок ще не набув законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному протягом 30 днів. Оскільки термін домашнього арешту у чоловіка скінчився, наразі він перебуває на свободі.
Нагадаємо, що тоді ж — 6 жовтня 2016 року — у Лубнах 40-річна Віта Гринь вбила свою матір, тіло розчленувала, розклала в пакети та рознесла по місту. Київський райсуд відправив жінку на 15 років до в’язниці.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»