На вулиці Лідова замість старої будівлі планують звести двоповерховий дитячий садочок на 200 місць
Сьогодні у Полтавській міськраді відбулася презентація бюджету територіальної громади на 2022 рік. Керівники різних управлінь представили для депутатів пропозиції щодо фінансування різних галузей. Серед іншого розповіли і проблему садочку № 1 «Веселка» на вулиці Лідова: стіни закладу покриті пліснявою, а в приміщеннях стоїть сирість.
Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко прокоментував:
— У нас катастрофічна ситуація із садочком № 1 «Веселка». Туди дітей неможливо пускати. Тому прийнято рішення — виготовляємо проектно-кошторисну документацію на нову будівлю. Передбачаємо 65 млн грн для того, щоби почати на тому місці будівництво нового двоповерхового дитячого садочку приблизно на 450 місць.
Оскільки стару будівлю немає сенсу реставрувати, замість одноповерхового дитячого садочку планують збудувати двоповерховий на 400-500 місць.
Начальник управління капітального будівництва Максим Медведєв доповнив:
— Це стара будівля без підвальних приміщень. Стіни постійно сиріють — і поява грибка це лише питання часу. Після обстеження будівлі ми прийшли до висновку, що її потрібно розбирати й будувати нову. Освітяни говорять, що у місті катастрофічно не вистачає місць для дітей. Було прийнято попереднє рішення про те, що садочок потрібно збільшити у два рази й збільшити кількість дітей, які там будуть виховуватися.
Після того як депутати затвердять бюджет, то управління капбудівництва замовить проект садочку. На проект планують виділити приблизно 1,5 млн грн. А самі роботи оцінюють у 65 млн грн.
Також влада планує відремонтувати садочок «Ягідка» на вулиці Пилипа Орлика. УКБ уже замовило проект. Передбачена заміна вікон і роботи по фасаду.
Нагадаємо, на замовлення УКБ рік тому вже була розроблена документація з будівництва нових корпусів НВК № 16 на Огнівці та ЗОШ № 9 на Павленках, а також відновлення дитсадка на вул. Івана Мазепи, 57. Втім, через відсутність фінансування, роботи по жодному з цих об’єктів не розпочиналися.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»