Полтавський апеляційний суд пом’якшив покарання для підприємця Олексія Сердюкова за смертельну ДТП під Бричківкою, яку він вчинив у липні 2019 року
21 грудня Полтавський апеляційний суд виніс вирок Олексію Сердюкову, який 2,5 роки тому вчинив смертельну аварію біля села Бричківка, нині Полтавської громади. Колегія суддів у складі Вікторії Герасименко, Володимира Костенка та Валентина Томилка призначила йому 3,5 роки умовно. Про це Сердюков повідомив на власній сторінці у фейсбуці.
«Минуло 2,5 роки після аварії
І рік після того, як у першій інстанції, всупереч проханню потерпілих, суд виніс вирок у вигляді 3,5 року реального тюремного ув’язнення.
Після цього ми подали апеляцію на рішення суду. Апеляцію подали обидві сторони потерпілих, вони також просили суд замінити міру покарання на м’якшу, замінити реальний термін — умовним. Обидві сторони постраждалих офіційно просили змінити вирок.
Я йшов на засідання спокійним, але з розумінням, що вже сьогодні можу вирушити не додому як завжди, а в наручниках у в’язницю. У місця, не такої віддаленості, в якій мені судилося переконатися на власному досвіді. Але найголовніше — що ми встигли організувати та сплатити серйозну операцію в Австрії для дівчинки, яка має дозволити їй далі жити фізично повноцінним життям. З самого початку відновлення здоров’я постраждалих було нашим основним і головним завданням і ми робили все, що в наших силах.
На суді я вкотре сказав те, що думаю, вкотре вибачився і подякував потерпілим за те, що дали мені можливість оплачувати всі витрати. Сказали потерпілі, прокуратура заявила, що попри відсутність обтяжливих та наявність пом’якшувальних обставин, вважає рішення першої інстанції справедливим у частині покарання, також просить збільшити термін позбавлення прав. Суд виніс ухвалу — замінити вирок у вигляді 3,5 роки реального терміну на 3,5 роки з відстрочкою виконання на 2 роки. Простими словами — умовний термін.
Це змінює форму покарання, але не змінює його суть. Це мій хрест, і я нестиму його до кінця життя з гідністю. Все, що я можу зараз — робити для постраждалих все, що в моїх силах до кінця життя. І присвятити частину свого життя мінімізації причин та наслідків таких ситуацій, до яких я потрапив.» — зазначив винуватець ДТП у дописі.
Нагадаємо, Олексій Сердюков — підприємець, засновник групи проектів «Зміст» (місцеве інтернет-видання, креативна агенція, аналітичний центр, кав’ярня та книжковий магазин). Події, про які він розповідає, відбулися 13 липня 2019 року. Він, за кермом легковика Toyota Corolla, їхав трасою Н-12 Полтава — Суми у бік Диканьки. Разом з ним у салоні була екс-журналістка «Громадського», яка також вела відеопроекти для «Трибуни» та «Зміста», Олена Пашетних (Кузіна).
На ділянці біля села Бричківка Toyota виїхав на зустрічну смугу, аби виконати обгін, і зіткнувся з ВАЗ-21099, в якому їхала кременчуцька родина. 41-річний Валерій Похиленко з 39-річною дружиною везли 12-річну Софію з дитячого табору.
У результаті зіткнення 39-річна жінка загинула на місці. Її чоловік і донька потрапили до лікарні із сильними травмами. Чоловік оговтався швидше, а дівчинці знадобилася серйозна реабілітація.
Сильні травми отримала й Олена Кузіна. Їй видалили селезінку, вона отримала відкриту черепно-мозкову травму, переломи та забої. Якийсь час їй довелося користуватися візком. В самого Сердюкова також був травмований таз.
За фактом ДТП слідчі відкрили провадження за ч. 2 ст. 286 ККУ (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами). За кілька місяців Олексію Сердюкову повідомили про підозру та відпустили під особисте зобов’язання. Він не ховався від правоохоронців і сприяв слідству.
Справу передали до суду у березні 2020 року, а ще за півроку Полтавський райсуд Полтавської області виніс вирок. Суддя Леонід Шелудяков призначив Олексію Сердюкову 3,5 роки ув’язнення.
Адвокати подали апеляційну скаргу на таке рішення, тож поки тривали розгляди, чоловік перебував на свободі. Сьогодні ж колегія суддів Полтавського апеляційного суду пом’якшила покарання. Вона залишила термін ув’язнення у вигляді 3 років і 6 місяців, але звільнила від відбування покарання з іспитовим терміном 2 роки. Якщо за цей час Олексій Сердюков не вчинить порушень закону й умов іспитового строку, то під кінець 2023 року матиме погашену судимість.
Прокуратура, яка, судячи з формулювань у дописі засудженого, не згодна з таким рішенням, упродовж наступних 3-х місяців може подати касаційну скаргу до Верховного Суду.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»