Кирило Тимошенко сподівається, що громади підтримають підприємство, щоб опалювальний сезон пройшов без підвищення тарифів. Паралельно з цим держава гарантує компенсувати теплоенерго збитки, пов’язані із розривом у тарифах
21 жовтня Полтавська облрада підвищила тарифи на опалення для населення на 47%, але різницю у тарифах щомісяця компенсуватиме держава. Тому фактично споживачі протягом опалювального сезону 2021/2022 років сплачуватимуть нарівні минулого року. Якщо зараз споживачі сплачують 1600 грн за Гкал, то сплачуватимуть більше 2347 за Гкал (тільки енергетична складова тарифу).
22 жовтня заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, відповідаючи на запитання «Полтавщини», повідомив, що гарантія державної компенсації є твердою, а тому «Полтаватеплоенерго» пройде опалювальний сезон без проблем, а по його завершенню не стане банкрутом.
При цьому він зауважив на тому, що центральна та обласна влади сподіваються, що голови територіальних громад нададуть «Полтаватеплоенерго» фінансову підтримку, адже згідно із підписаним Меморандумом, громади отримають 4% ПДФО у якості компенсації за енергетичні витрати.
— Очільники області проводять з головами громад розмови та консультації з цього приводу, — повідомив Кирило Тимошенко.
Знаючи позицію міської влади з цього питання, яка вимагає від обласної ради передати теплоенерго у свою власність, ми звернулися за коментарем до першого заступника міського голови Полтави Валерія Пархоменка. Ми запитали: чи планує міська рада фінансово підтримати «Полтаватеплоенерго», враховуючи висловлену позицію заступника керівника ОПУ.
Валерій Пархоменко відповів, що з цього приводу, до громади ніхто з представників центральної чи обласної влади не звертався. Він додав, що якби навіть Полтава отримала якісь додаткові кошти після опалювального сезону, то ніхто не конкретизував, на які цілі вони будуть направлені.
Нагадаємо, що «Полтаватеплоенерго» — чи не єдине підприємство в Україні, яке є власністю області, а не конкретної громади. Якщо іншим містам держава запропонувала механізм відшкодування у вигляді додаткових коштів з податку на доходи фізичних осіб, то для полтавського теплоенерго довелося винаходити інший механізм — держава щомісяця зобов’язується компенсувати різницю у тарифах. Саме ця компенсація дозволить не підвищувати тарифи для населення і зберегти підприємство від збитків та банкрутства.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»