Підрядник завершив монтування гранітних куль і сфер, які блокуватимуть автомобілі на пішохідній зоні вулиці Соборності. Систему ще не експлуатують, а вона уже почала руйнуватися
Робітники завершили монтаж гранітних куль, плит та автоматизованих металевих стовпчиків (болардів) на трьох перехрестях пішохідної частини вулиці Соборності. Систему ще не експлуатують, тому автомобілі безперешкодно проїжджають повз кулі й паркуються на пішохідній зоні. При цьому одна із куль на перехресті з вулицею Гоголя проломила гранітну плиту на якій була змонтована.
Ще в листопаді минулого року міська влада продовжила пішохідну частину вулиці Соборності на ділянці від театру ім. Гоголя до колишнього Нацбанку. Патрульна поліція затвердила схему організації дорожнього руху на цій ділянці, а комунальники встановили загородження та дорожні знаки. Втім, водії проігнорували нововведення і більшість з них продовжують їздити пішохідною ділянкою і паркувати автомобілі на узбіччях. Спочатку невідомі виламували стовпчики огородження, а потім їх взагалі прибрали.
Щоби заблокувати в'їзд водіям на пішохідну зону, цього року вирішили облаштувати вулицю спеціальними вуличними елементами — гранітними кулями й болардами — стовпчиками, які підіймаються із землі.
В кінці червня управління ЖКГ підписало три договори з ТОВ «Асфер Груп» на встановлення обмежувальних вуличних систем. За 2,7 млн грн підрядник мав оновити три перехрестя — встановити обмежувачі руху на міцних бетонних основах, вирівняти дорожні борти, підняти ливнівки та видалити аварійні дерева.
На перехресті із вулицею Гоголя підрядники встановили 12 сфер за 455 тис. грн та 2 боларди за 844 тис. грн. На вулиці Котляревського — 9 сфер за 356 тис. грн. На вулиці Стрітенській — 4 сфери за 156 тис. грн та 1 болард за 450 тис. грн.
Без врахування монтажних робіт та витрат на супутні будматеріали, одна гранітна куля коштуватиме бюджету близько 28 тис. грн, одна гранітна плита — 6,6 тис. грн, один болард — 301 тис. грн.
Згідно з умовами договору після закінчення робіт підрядник має надати 5-річну гарантію. Однак, як бачимо, одна конструкція вже вийшла із ладу. Причина полягає або у неякісному матеріалі, або у помилці проектувальника, який не розрахував вагу кулі і міцність гранітної плитки.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»