Чоловік представився поліцейським та на 800 грн ошукав неповнолітнього, який курив біля піцерії — також шахрая підозрювали у викраденні 59000 грн з чужого автомобіля, але за цим епізодом суду не вистачило доказів на підтвердження провини
4 жовтня Шишацький райсуд виніс вирок Владиславу Верещаці, обвинувачуваному у шахрайстві, присвоєнні владних повноважень та крадіжці з проникненням в автомобіль. Щодо викрадення коштів з автомобіля — суду не вистачило доказів провини Верещаки, а за шахрайство стосовно неповнолітнього чоловік отримав умовне покарання. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Слідчі встановили, що у листопаді 2017 року Верещака разом із товаришем в Миргороді, біля бару «Smoke King», розбили скло в автомобілі Honda Accord та викрали з «бардачка» $1800 та 11000 грн.
Після цього, у березні 2018 року, Верещака відпочивав разом із знайомими у ресторані «Гранд Піцца». Чоловік вийшов на вулицю покурити та помітив двох неповнолітніх, які також курили біля закладу — за зовнішнім виглядом хлопців обвинувачений зрозумів, що вони неповнолітні.
Верещака підійшов до них та представився працівником поліції у справах неповнолітніх. Чоловік повідомив хлопцям, що вони порушують громадський порядок та попросив їх документи. Один із неповнолітніх надав свій гаманець із id-карткою і Верещака зміг впевнитися в тому, що хлопцю немає 18-ти років. Крім того, у гаманці обвинувачений помітив гроші та вирішив ошукати підлітків.
Верещака запропонував хлопцю «вирішити питання» за 800 грн або він відвезе його у відділення поліції та викличе батьків. Підліток погодився та дав обвинуваченому 4 купюри по 200 грн.
Сам обвинувачений провину у шахрайстві та привласненні владних повноважень визнав, розкаявся та відшкодував завдані збитки. А от щодо крадіжки грошей з автомобіля — свою провину заперечив та зауважив, що не має до цього відношення. Під час досудового розслідування визнав свою провину лише через тиск та насилля з боку правоохоронців.
В судовому засіданні свідок — кум Верещаки — розповів, що обвинувачений не причетний до пошкодження та пограбування автомобіля. Крім того, саме свідок причетний до пошкодження скла в автомобілі, але до зникнення коштів відношення не має.
Свідок пояснив, що того дня він разом із власником автомобіля Honda Accord відпочивав у барі «Smoke King» і саме тоді він вирішив пошкодити скло автомобіля Honda. Таке рішення свідок пояснив, що тоді він займався ремонтом автомобілів і у нього був у наявності бампер, два крила та два скла до такого автомобіля. Тому, коли він в черговий раз вийшов покурити на вулицю, то зустрів місцевого наркомана та запропонував йому розбити скло в автомобілі. Останній погодився.
Але щодо викраденні грошей нічого не знає, наркоману про кошти він також нічого не говорив. В той день свідок міг телефонувати Верещаці, але точно не пам’ятає чи робив це. Так само як і не пам’ятає номерів телефонів — ані свого, ані Верещаки. Невдовзі після інциденту свідок поїхав до Польщі на заробітки та повернувся вже у 2021 році, тому поліції жодних пояснень з цього приводу не надавав. Збитки щодо скла він відшкодував власнику автомобіля — це підтверджує розписка власника. А от наркомана допитати не вдалося, бо він помер від серцевої недостатності — на підтвердження свідок надав свідоцтво про смерть чоловіка.
Тож, суддя Віктор Рябченко прийшов до висновку, що винуватість Верещаки у пограбуванні автомобіля не доведена, а тому його необхідно виправдати. Суд врахував також обставини, що пом’якшують покарання — щире каяття та відшкодування збитків неповнолітньому. Обставини, що обтяжують покарання — злочин скоєний у стані сп’яніння.
Тому суддя Віктор Рябченко визнав винним Владислава Верещаку у шахрайстві та присвоєнні владних повноважень (ч.1 ст.190 та ч.1 ст.353 КК України) та призначив 3 роки обмеження волі, але від відбування покарання звільнив з іспитовим строком 1 рік.
Вирок ще не набув законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів з дня його проголошення.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»