Соціальні та бюджетні установи Полтави зможуть купити газ у «Нафтогазу» за спрощеною процедурою та за спеціальною ціною 16,5 грн за кубометр з ПДВ та вартістю транспортування
Сьогодні відбулося засідання виконкому Полтавської міськради, на якому прийняли рішення про початок опалювального сезону 2021-2022 років з 15 жовтня. Рішення стосується як бюджетних установ, так і житлового фонду. Хоча, щодо останнього, то рішення має формальний характер, тобто опалювати житлові будинки одразу з 15 жовтня не будуть.
До голосування мер Полтави Олександр Мамай пояснив, що рішення необхідне для того, щоб після вихідних, 18 жовтня, дитсадки та лікарні громади вже були б з теплом. У школах опалення запускатиметься з врахуванням погодних умов — це може бути як наступний тиждень, так і перший день вже після канікул. Що стосується житлового фонду, то будинки опалюватимуть після вирішення проблем «Полтаватеплоенерго» (потрібно віднайти механізм компенсації 862 млн грн різниці в чинному та необхідному тарифах).
До того ж середньодобова температура зараз є вищою, ніж нормативний показник — нижче 8 градусів тепла протягом 3-х днів.
Зокрема, як повідомив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко, сьогодні з Києва прийшов типовий договір з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», де ціна газу складає 16554 грн за 1000 кубометрів (з ПДВ та вартістю транспортування). Ця ціна зафіксована у Меморандумі між Урядом та органами місцевого самоврядування з утримання тарифів на опалення в осінньо-зимовий період 2021/2022.
— Якщо сьогодні ми підпишемо цей договір з «Нафтогазом», то вже з 15 жовтня дитсадки та лікарні зможуть отримати газ за пільговою ціною та розпочати опалення, — повідомив Валерій Пархоменко. — Щодо тарифу, то ми закладали ціну за 1 кубометр 7-8 грн, а газ наразі коштує 25-30 грн. Хоча й кінцева ціна в 16 грн — це вимивання коштів з місцевих бюджетів на користь державної компанії «Нафтогаз».
На сьогоднішньому брифінгу начальник управління ЖКГ та енергетики Полтавської ОДА Едуард Рева пояснив, що бюджетні установи мали договори на постачання газу, але у зв’язку із різким подорожчанням газу, багато компаній розірвали догори. За процедурою бюджетним установам потрібно було провести два тендери, а це час, якого вони вже не мають. Тому довелося реалізувати механізм закупівлі газу за спрощеною процедурою, у зв’язку з оголошеною надзвичайною ситуацією.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»