Підприємства агропромхолдингу «Астарта-Київ» розбудовують освітню інфраструктуру на територіях діяльності. Школярі Кобеляцької ТГ вивчають комп’ютерну грамотність на рівні з великими містами. Цьогоріч агрофірма «Добробут» подарувала Шенгурівській та Озерській ЗОШ робототехніку та новенькі ноутбуків.
У 2018 році агрофірма «Добробут» агропромхолдингу «Астарта-Київ» запустила проєкт «IT-технології у сільській місцевості» у школах Кобеляцької ТГ. Учні Шенгурівської та Озерської ЗОШ знають чимало комп’ютерних програм та є впевненими користувачами інтернету.
Цьогоріч партнери закупили для шкіл по п’ять сучасних ноутбуків та робототехніку. Шестикласниця Шенгурівської ЗОШ Дар’я Бородіна із захопленням відвідує уроки інформатики і вивчає програмування Skreth.
— Вчуся створювати ігри, анімації чи музику. На нових ноутбуках це стало ще зручніше та цікавіше. Крім того, IT-технології дозволяють швидко знайти інформацію для рефератів та наукових робіт, — зазначає школярка.
Викладачі Шенгурівської та Озерської ЗОШ не відстають від учнів. Двічі на тиждень відвідують курси IT-технологій. Кажуть, базові навички роботи з комп’ютерами нині необхідні.
— Викладачі мають йти в ногу з сьогоденням. Створювати проекти, презентації, запроваджувати нові підходи до навчання. Підвищувати кваліфікацію і розвивати освіту у громадах, — вважає вчитель початкових класів Озерської ЗОШ Ліна Земляна.
Впровадження IT-освіти — далеко не перший спільний проєкт компанії «Астарта-Київ» та шкіл Кобеляцької ТГ. Учні щороку беруть участь
у конкурсах «Моє майбутнє в агро» та «Підйом». Пропонують ідеї щодо розбудови інфраструктури та вдосконалення навчального процесу. За останні три роки партнери облаштували на подвір’ях Шенгурівської та Озерської шкіл «Зелені класи» та встановили теплиці.
За словами директора Озерської ЗОШ Андрія Сопронюка, «Астарта-Київ» жодного разу не відмовила школі у вирішенні нагальних питань поза соцпартнерством.
— Обладнання для харчоблоку, комп’ютерного класу чи ремонт шкільного автобусу — партнери допомагають вирішити всі проблеми. Для місцевого бюджету це непідйомні суми. Їхня підтримка мотивує розвиватися і пропонувати нові ідеї. Сподіваємося, у майбутньому реалізуємо ще масштабніші проєкти, — каже Андрій Сопронюк.
Цьогоріч до Дня довкілля партнери подарували школам по 20 яблуневих саджанців. Зелені алеї на подвір’ях вже розпустилися і дали перші плоди. За словами директора Шенгурівської ЗОШ Тетяни Коваль, «Астарта-Київ» створює найкомфортніші умови для школярів і мотивує їх до навчання.
— «Астарта-Київ» — це соціально відповідальний бізнес, який підтримує учнівську молодь на селі. Для того, щоб вони розвивалися, ставали відповідальними та проявляли лідерські якості, — говорить Тетяна Коваль.
Розвиток освіти на територіях діяльності — одне з першочергових завдань для підприємств агропромхолдингу «Астарта-Київ». Заступник гендиректора агрофірми «Добробут» Анатолій Таранушич підкреслює, що учні сільських шкіл мають отримувати освіту на рівні з міськими.
— Ми живемо у часи інновацій. Для того, щоб реалізуватися у житті, школярі мають вивчати комп’ютерну грамотність на рівні з іншими предметами. З цією метою запровадили проєкт «IT-технології у сільській місцевості» у школах Кобеляцької ТГ. Розвиток освіти на територіях діяльності — один з незмінних пріоритетів компаній «Астарти», — наголошує Анатолій Таранушич.
ГО «Полтавщина Аграрна»