Через зливовий колектор у Ворсклу потрапляють каналізаційні стоки. Екологи й чиновники не можуть знайти винних
Мешканці Полтави зафіксували на камеру витік фекальних стоків у річку Ворсклу в районі мікрорайону Левада. Вода сірого кольору з сильним каналізаційним запахом витікає зі зливового колектору і розчиняється у річці. Місцеві мешканці періодично спостерігають це неприємне явище й уже багато років ніхто не може йому завадити.
На думку еколога Павла Писаренка, у Ворсклу течуть фекалії та сеча, а це провокує розповсюдження кишкової палички. Ні купатися, ні рибалити у такій воді не можна.
— Аналізуючи те, що ми бачимо, можемо припустити, що це каналізаційні стоки, які потрапляють з Левади до річки. Згідно з нормативами, які існують, в річку не повинна потрапляти жодна вода без попереднього очищування. Це грубе порушення, за яке треба карати, — говорить Павло Писаренко.
Через зливовий колектор має йти дощова вода, також через нього виводять невеличкі річки, які проходять Полтавою. Фекалії можуть потрапити в ливнівку двома особам: від несправного каналізаційного колектора або у ливнівку врізаються приватні будинки та скидають свої відходи.
Каналізаційні стоки із багатоповерхівок Левади мають йти трубами кілька кілометрів до очисних споруд на Затурино. Колекторам мікрорайону уже понад 30 років і бетонні стінки роз’їла сульфатно-газова корозія. У мікрорайоні постійно прориває каналізаційні труби і їх доводиться замінювати підрядним організаціям. Із несправного колектора фекалії можуть потрапляти у ливнівку. Однак у водоканалі повідомили, що наразі мережа каналізаційних колекторів працює справно й стоки не мають потрапляти у зливовий колектор на Леваді.
— Стоки із мікрорайону відводять за допомогою каналізаційного колектора, теж аварійного, й перекачуються на каналізаційну станцію на вулиці Рогізній. Нині робота цього колектора та відведення стоків з мікрорайону Левада задовільне, — повідомила речниця КП «Полтававодоканал» Ірина Філоненко.
В інспекції з контролю за благоустроєм повідомили, що про витік повідомляють службі оперативного реагування 1580. Екологічна інспекція говорить, що не може розпочати перевірку, поки ніхто із громадян письмово не звернеться.
Поки служби перекидають з один на одного відповідальність, проблема не вирішується роками, тому і фекалії із наших будинків продовжують наповнювати річку.
До слова, каналізаційні стоки виходять в тому місці, де у майбутньому хочуть розмістити піщаний пляж, пірс і кафе на воді. Якщо фекальні стоки у річку не перекрити, то жодний інвестор не захоче вкладати кошти у такий проект.
Схожі ситуації по інший бік від Південного мосту, де знаходиться річка Тарапунька. У водойму потрапляють відходи, тому, проходячи повз приватний сектор, ця миловидна річка перетворюється на смердючий потіх, який впадає навпроти 2-го міського пляжу.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»