Міський голова та депутати різних політичних партій одноголосно підтримали ремонт котельні «Полтаватепло», що дозволить відновити її роботи для опалення 109-го мікрорайону
Сьогодні зібралася 7-ма позачергова сесія Полтавської міської ради, на якій основним питанням було вирішити проблему опалення 109- мікрорайону. Міська рада направляє на ремонт котельні 16 млн грн.
Полтавський міський голова Олександр Мамай нагадав, що проблему 109-го мікрорайону мала вирішити ще попередня влада, яка залишалася на посадах до кінця грудня 2020 року. Також планувалося, що в опалювальний сезон 2021-2022 роки опалювати мікрорайон мало б ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», якому міська та обласні ради планували виділити по 17,5 млн грн на модернізацію котельні на вул. Квітучій. Але у червні представники підприємства повідомили, що тендер у 2021 році вони вже не проведуть.
Після запитань депутатів, зокрема Юрія Бражника, навіщо вкладати такі великі кошти на котельню, на місці якої незабаром буде автостоянка, Олександр Мамай відповів, що котельню «Полтаватепло» запускають на один опалювальний сезон, а далі «Полтаватеплоенерго» модернізує котельню на вул. Квітучій, яка постійно забезпечуватиме теплом і гарячою водою мешканців 109-го мікрорайону. Такий план погоджений з обласною владою і підприємствами. Натомість голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов нібито пообіцяв, що облрада виділить 100 млн грн на дороги Полтавської громади у 2022 році. Перелік цих робіт визначатиме заступник міського голови Ігор Петріченко від «ЄС».
Щодо боргів, то міський голова повідомив, що частина коштів, які направляє міськрада на ремонт котельні, потрапить на заарештований рахунок «Полтаватепло». Звідти кошти автоматично надійдуть на рахунки «Полтаватеплоенерго», тому і боргів не буде. Тобто, міський голова повністю підтвердив наш прогноз. Однак наскільки законною є така процедура? Це запитання залишилося без відповіді.
Полтавська міськрада підтримала направлення 16 млн грн на ремонт котельні «Полтаватепло». При цьому більшість не захотіла голосувати за так звані «шкурні питання». Тепер усі фракції запишуть цей можливий порятунок 109-го мікрорайону собі в актив.
Після сесії Олександр Мамай детальніше розповів про кошти на ремонт доріг:
— 100 млн грн виділять на Полтавську ОТГ. Сьогодні ті дороги, які між селами, нам, як Полтавській громаді, не належать, вони підпорядковані обласній державній адміністрації (ДП «Агентство місцевих доріг» — ред.), тому ремонтувати ми їх не можемо. Співфінансувати їх можемо. Сьогодні є повна комунікація із Полтавською ОДА, виконуються всі наші домовленості з їхньої сторони й з моєї сторони. І якщо будуть виділені 100 млн грн, то ми виділимо 50 млн. Тоді Агентство автомобільних доріг замовить ці послуги. І якщо у нас буде певна процедура дефектовки цих доріг, то думаю за 120-130 млн грн ми щось зробимо.
Такі заяви Олександра Мамая про співпрацю та розуміння з Полтавської ОДА звучать вже не вперше. Раніше мер говорив про підтримку містом ініціативи будівництва спорткомплексу у мікрорайоні «Лазурному». Олександр Мамай говорив і про спільне з ОДА бачення майбутнього функціонального призначення будівлі Кадетського корпусу.
Микола ЛИСОГОР, Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»