Голова Щербанівської громади показав вже збудований басейн, розповів про аварію та визнав, що поки цей об’єкт буде дотаційним
Басейн у Розсошенцях, який планували відкрити 24 серпня, до 30-ї річниці Незалежності України, стоїть з відчиненими дверима, але відвідувачів не приймає. Втім, «Полтавщина» у супроводі голови Щербанівської сільської ради Ігоря Процика переступила поріг новозбудованого басейну.
Об’єкт спортивної інфраструктури вже готовий. Хіба що потрібно розставити на місця меблі та змонтувати окремі деталі у душові.
Одна із затримок запуску — аварія, яка нещодавно сталася у басейні:
— Це чисто людський фактор. Протекла труба для відводу води, почало підмивати ґрунт, виник порив. Наразі виконавець все виправив, — говорить Ігор Процик.
Сільський голова показав чаші басейнів з водою для дітей та дорослих. Басейни мають підігрів підлоги та додаткові обігрівачі повітря на стінах. Рівень води у чашах підтримується електронікою, вода подається вже знезараженою. Разом оглядаємо туалети, роздягальні та душові для чоловіків та жінок, а також для людей з інвалідністю.
Розсошенську школу та басейн поєднує коридор. Учні школи безкоштовно відвідуватимуть басейн на уроках фізкультури.
У підвалі — система знезараження води та насоси. Іспанське обладнання працює в автоматичному режимі.
Якщо все готове, то коли ж вже відкриють басейн, будівництво якого розпочали у 2017 році, і вартість якого склала більше 56 млн грн? Ігор Процик запевнив, що точної дати не готовий назвати, але це обов’язково відбудеться до кінця поточного року. Також він повідомив, що новий басейн для громади буде дотаційним:
— Я вже зараз можу про це говорити, хоча ще не знаю точної ціни на газ, який потрібен для підігріву води. Однак я вважаю, що такі об’єкти потрібні, я басейн з собою у могилу не заберу, він назавжди залишиться власністю громади. А гроші на обслуговування басейну — це гроші не на лікування дітей, а на їх оздоровлення. Також політики дорікають мені, що є кримінальні справи щодо підрядної організації, яка збудувала басейн. Але це запитання не до мене, нехай перевіряють підрядника, головним було — збудувати сучасний та зручний басейн. До речі, він буде і заробляти — згодом розробимо тарифи для відвідувачів різного віку, які не є мешканцями нашої громади.
На виході з басейну ми знову бачимо велике поле, засипане гранвідсівом. Ігор Процик планує і його навантажити спортивною функцією:
— Хочемо вже у 2022 році потрапити у президентську програму з будівництва спортивних майданчиків. Тоді матимемо перед школою: вже існуючий спорткомплекс, басейн та великий спортмайданчик, зокрема, й для людей з інвалідністю. Все буде компактно.
Прощаємось і домовляємось про те, що точну дату відкриття басейну нам неодмінно повідомлять.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»