У 2021 році влада Полтави відновила ремонти у багатоповерхівках коштом бюджету. До кінця року заплановано замінити вікна щонайменше за 12 адресами
У 2021 році депутати Полтавської міської ради затвердили Програму розвитку ЖКГ, повернувши до неї ремонти під’їздів з заміною вікон коштом бюджету. Станом на вересень відповідний розділ програми містить перелік з 44 будинків.
На практиці, за фінансування у 10 млн грн, підрядники можуть встигнути відремонтувати до кінця року тільки 12 будинків. Ще для 18 будинків проектна документація (енергосертифікат, проект та його експертиза) лише готується.
Наведемо таблицю з адресами багатоповерхівках, у яких замінюють або планують замінювати вікна, із зазначенням стадії готовності:
Заміна вікон коштом бюджету в хоча б одному під’їзді — це як мінімум п’ять договорів. Розробка необов’язкового енергетичного сертифікату, проекту капремонт, експертиза проекту, будівельні роботи, технічний та авторський нагляд. З них — лише технічний нагляд проводиться спеціалістами УЖКГ. Решту підрядів отримають приватні виконавці.
В залежності від розміру будинку, ціни на енергосертифікати коливаються у межах 30-49 тис. грн. Максимальна вартість послуги обумовлена розміром «допорогової закупівлі» (наразі — до 50 тис. грн), коли замовник на власний розсуд обирає виконавця. У 2021 році абсолютно усі замовлення на енергосертифікати отримала ФОП Тетяна Андрієнко. Якщо б УЖКГ проводило тендер на цю необов’язкову послугу була б у два-три рази меншою.
Усі проект заміни вікон виготовляє ФОП Володимир Білоус. Це ще 30-50 тис. грн на кожний будинок або навіть під’їзд (у випадку Героїв Сталінграда, 10, к. 1 п. 6). Максимальна вартість послуги так само залежить виключно від бажання УЖКГ віддати усі замовлення одному ФОПу. Зазначимо, що ФОП Білоус — розробник проекту відверто погано зробленого капремонту тротуарів на вул. Соборності.
Усі проект заміни вікон проходять експертизу у ТОВ «Експертиза ЗО» харків’янки Ольги Зміївської. Для кожного будинку вартість однакова — 8016 грн. Саме підписи інженерів цього приватного товариства посвідчують коректність розрахунків проектантів.
Усі договори на безпосередні будівельні роботи (190-400 тис. грн), які УЖКГ підписувало влітку, отримував ФОП Олександр Сокол. Він, як ми вже писали два роки тому, належить до пулу ФОПів Геворга Ісаяна, який виконує для міста безліч видів комунальних робіт. Переглянувши нові тендери на заміну вікон, можна припустити, що нові договори отримає ТОВ «Флагмабуд» Дмитра Орлова — члена команди Олександра Мамая.
Вул. Героїв Сталінграда, 10, к. 1 (один під’їзд у 9-поверхівці 1981 року)
Вул. Шведська, 12а (2 під’їзди у «хрущовці» на 5 поверхів)
Вул. Шведська, 14 (3 під’їзди у «хрущовці» на 5 поверхів)
Вул. Шведська, 18 (4 під’їзди у «хрущовці» на 5 поверхів)
Вул. Шведська, 20а (5 під’їздів у «сталінці» на 4 поверхи)
Вул. Шведська, 22 (4 під’їзди у «хрущовці» на 5 поверхів)
Відзначимо, що наразі місто шукає виконавця капремонту сходових клітин п’ятиповерхівки на вул. Юрія Тимошенка, 6 — першого ОСББ, яке вирішило взяти участь у програмі співфінансування ремонту разом з містом.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»