В разі результативного голосування виконкому, договір з «Фарго Сістемс», оператором автоматизованої системи обліку оплати проїзду, можна бути розірвати тільки у судовому порядку та з виплатою компенсації
На розгляд виконкому виноситься проект рішення «Про погодження пропозицій до договору з ТОВ «Фарго Сістемс» про здійснення справляння плати за транспортні послуги».
Проект передбачає погодитись з пропозицією «Фарго Сістемс» щодо включення додаткових пунктів в умови зміни або припинення договору про здійснення справляння плати за транспортні послуги, який буде укладатися виконавчим комітетом з «Фарго Сістемс». Виокремимо кілька головних моментів.
«Дія цього договору припиняється (договір розривається) у разі, коли Замовник відмовляється від послуг Оператора в зв’язку з неналежним виконанням Оператором зобов’язань за цим договором. У такому разі припинення/розірвання договору здійснюється виключно у судовому порядку з наведенням Замовником суду доказів неналежного виконання Оператором зобов’язань за цим договором і з доведенням цих обставин. Договір вважатиметься розірваним з моменту набрання чинності відповідним рішенням суду».
«У випадку ініціювання Замовником процесу розірвання договору з інших причин не пов’язаних з неналежним виконанням Оператором зобов’язань за цим договором, а також у випадку скасування рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 02.09.2021 № 178 „Про введення в дію рішення конкурсного комітету від 12.07.08.10.2021.2021 з визначення особи, уповноваженої здійснювати справляння плати за транспортні послуги“, Замовник зобов’язаний за рішенням суду щодо розірвання договору, відшкодувати витрати Оператора понесені ним для виконання цього договору з урахуванням отримання Оператором винагороди, передбаченої цим договором.
У цьому випадку Оператор упродовж 90-ти календарних днів з моменту отримання ним ухвали суду про відкриття провадження за позовом Замовника про розірвання договору у порядку статті 651 ЦК України, зобов’язується надати Замовнику відповідний розрахунок витрат на виконання цього договору та копії первинних документів на підтвердження фінансування цих витрат.
У такому випадку для ухвалення судом рішення про розірвання договору з ініціативи Замовника мають бути: 1) наявність юридичних і фактичних підстав для цього; 2) звернення Замовника до суду; 3) докази проведення компенсації витрат Оператора на виконання цього договору».
Після прийняття цих додаткових пунктів відділ з питань транспортних перевезень має внести їх в договір з ТОВ «Фарго Сістемс» для його укладення заступником міського голови Євгеном Ричкою, від імені виконавчого комітету, на строк десять років.
Ці пункти можуть свідчити про бажання підприємства, яке запровадить у Полтаві систему е-квитка, додатково застрахуватись на випадок, якщо влада у місті зміниться.
Керівник та власник «Фарго Сістемс» Максим Голдиш, який є членом команди міського голови Олександра Мамая, знає, що така можливість завжди існує. А це додатковий і суттєвий ризик для бізнес-проекту. Наприклад, у 2018 році, після відсторонення Мамая з посади мера, оновлена міська влада одразу розірвала договір з приватним підприємством «Трек Сервіс Контроль», яке належало Максиму Голдишу та надавало послуги з диспетчеризації у сфері громадського транспорту.
Після внесення цих змін у договір та після його підписання вже будь-яка влада повинна мати серйозні аргументи для розірвання договору з «Фарго Сістемс» і бути готовою виплатити фірмі компенсації.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»