Область не захотіла замовляти будівництво радіологічного центру онкодиспансеру за півмільярда «чужим» підрядникам і провалила тендер — кошти ДФРР розподілять на інші проекти
Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА скасував тендер на реконструкцію лабораторії радіонуклідної діагностики онкодиспансеру, що на вул. Миколи Дмітрієва, 7а, під сучасний радіологічний центр, яка оцінювалася у 524,2 млн грн. Офіційна причина — до аукціону не допустили жодної пропозиції. Відповідне оголошення 6 вересня було опубліковано на порталі Prozorro.
Зазначимо, що це вже другий скасований тендер на добудову радіологічного відділення і лабораторії радіонуклідної діагностики. Перші торги Департамент будівництва провів у липні минулого року. Тоді будівельні роботи та монтаж обладнання оцінили у 371 млн грн.
За місяць конкурс скасували через «відсутність подальшої потреби в закупівлі робіт», але вже у жовтні область замовила коригування проектно-кошторисної документації за 697 тис. грн. Розробку виконало ПП «УСП Мегаполіс», яке у 2018 році виготовило й основний проект — за 1,2 млн грн.
Нові торги оголосили у квітні 2021-го. Після перерахунку кошторису та інших коригувань, очікувана вартість будівництва зросла до 524,2 млн грн. На конкурс заявилися шість учасників, однак до процедури торгів вони так і не дійшли.
Тендерний комітет по черзі відхилив від участі усіх, окрім полтавських «Технобуд-Україна» і «Будімперія 2017». Перша компанія добудовувала ЦНАП біля ОДА і є фігурантом антикорупційного розслідування СБУ, а друга — будує музей у Більську, хоча її керівник зараз є підсудним по справі привласнення бюджетних коштів, виділених на ремонт даху ПТУ у Миргороді.
Інші потенційні учасники торгів почали оскаржувати таке рішення Департаменту. «Укрвентпромпостач» і львівський забудовник «Спецбуд-Захід» подали не менше 6-ти скарг до Антимонопольного комітету на двох. Більшість з них АМКУ задовольнив, однак тендерний комітет Департаменту будівництва знову відхиляв учасників.
У результаті, після останнього рішення АМКУ 13 серпня Полтавська ОДА вирішила більше не мучитись, «пропихуючи» «своїх» підрядників. Тендерний комітет скасував тендер, бо відхилив від участі усі компанії.
Таким чином, тендерна процедура тривала 5 місяців і закінчилася нічим. Сподіватися на підписання договору та початок будівництва цього року вже не варто. Це підтвердив і директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Максим Калінін під час апаратної наради 13 вересня.
— Оскільки Антимонопольний комітет України, через численні скарги учасників аукціону, скасував результати тендерної процедури, у зв’язку з ризиком не освоєння коштів, на засіданні регіональної комісії з ДФРР 6 вересня було прийнято рішення виключити цей проект з переліку тих, які реалізуються за кошти ДФРР у поточному році, та перерозподілити вивільнений залишок на інші проекти. Відповідне звернення було направлене до Мінрегіону 9 вересня, — пояснив Максим Калінін.
Нагадаємо, що проект реконструкції Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру з добудовою радіологічного відділення і лабораторії радіонуклідної діагностики виграв конкурс Міністерства регіонального розвитку на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.
Цього року він мав отримати 20 млн грн, з яких області уже надійшло 3,4 млн грн. Тепер ці кошти планують витратити на інші проекти. Окрім того, 20 млн грн виділили й з обласного бюджету. Що буде з цими коштами, поки не говорять.
Важливо і те, що на проектування уже було витрачено 1,9 млн грн. А перед оголошенням наступного тендера проектно-кошторисна документація зазнає ще одного коригування.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»