На 87-му році пішов з життя науковець Валентин Булацен, який 35 років очолював Полтавську гравіметричну обсерваторію
7 вересня перестало битися серце Валентина Гавриловича Булацена — кандидата технічних наук, радіоастронома, старшого наукового співробітника Полтавської гравіметричної обсерваторії Інституту геофізики імені С.І.Субботіна НАН України.
У 1960 році Валентин Булацен закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «астрономо-геодезія».
У 1960–1963 роках навчався в аспірантурі при Полтавській гравіметричної обсерваторії. Після закінчення навчання працював з 1963 року по 1977 там же на посаді молодшого наукового співробітника.
1975 року захистив кандидатську дисертацію. У 1977 році обійняв посаду вченого секретаря Полтавської гравіметричної обсерваторії.
У 1981 році Валентину Булацену було присвоєно звання старшого наукового співробітника, а в 1982 році він був призначений на посаду керівника обсерваторії. За роки роботи досяг високої кваліфікації у вивченні земних припливів і в суміжних областей геофізики.
З 1992 року Булацен займався декаметровою радіоастрономією, був завідувачем відділу фізики земної кори і внутрішньої будови Землі.
Керував роботами зі створення та введення в експлуатацію радіотелескопу УРАН-2, який є складником системи Українських радіоінтерферометрів Академії Наук, віднесеної до переліку національного надбання України.
У 1997 році став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки — за цикл праць «Розробка принципів наддалекої низькочастотної інтерферометрії, створення української мережі радіоінтерферометрів для космічних досліджень і спостереження на ній».
У 2017 році Валентин Булацен пішов з посади директора обсерваторії, передавши рідну наукову установу під опіку молодшому поколінню.
Висловлюємо щирі співчуття рідним Валентина Булацена та усьому колективу Полтавської гравіметричної обсерваторії.
«Полтавщина»