Авторизация

Вісті з Полтави - Тубдиспансер у Супрунівці планують добудувати до кінця 2023 року — оголошено тендер на 648 млн грн


Вісті з Полтави - Тубдиспансер у Супрунівці планують добудувати до кінця 2023 року — оголошено тендер на 648 млн грн

У Полтаві оголосили тендер на будівництво 3-ї черги обласного тубдиспансеру за 648 млн грн, у новий корпус якого планують перевезти інфекційну лікарню


3 вересня Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА оголосив тендер на 3-ю чергу будівництва протитуберкульозного диспансеру у Супрунівці — за відкоригованим проектом. Очікувана вартість робіт — 648,7 млн грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.



Будівництво триває 28-й рік



Підготовку до будівництва тубдиспансеру на вул. Київське Шосе, 1в, у селі Супрунівка почали ще у 1993 році. Основний задум був у тому, щоби об’єднати усі відділення тубдиспансеру, які «розкидані» в різних частинах Полтави, в одному місці — аби більше не розділяти різні етапи виявлення та лікування туберкульозу.



Безпосередньо до робіт приступили у 1995 році. Процес розбили на три черги:


поліклініка для дорослих та дітей і баклабораторія;
господарчий комплекс зі знезаражувальною установкою;
діагностичний центр, палатні блоки, харчоблок і будівлі для знезараження стічних вод.

Першу закінчили у 2004 році, другу — у 2011-му. У 2016 році анонсувалося відкриття всього медичного закладу, але цього не сталося ні у 2017-му, ні у 2020-му. Крім того, підрядник мав відремонтувати і збудовані раніше будівлі.



У липні 2018 року, після внесення коригувань до проекту, Полтавська ОДА замовила продовження будівництва 3-ї черги за 308,4 млн грн. Договір отримало ТОВ «Доломіт Буд». За два роки робіт підряднику виплатили 2,8 млн грн, а потім — розірвали контракт за згодою сторін.









У грудні 2020 року Департамент будівництва замовив коригування проекту третьої черги зведення тубдиспансеру. Розробка передбачає будівництво 5-поверхового корпусу на 350 ліжок у боксованих палатах з централізованим киснем, сучасним реанімаційним відділенням та вірусологічною лабораторією. Тепер за цим проектом оголошений тендер.



Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов під час презентації Стратегії розвитку регіону у березні пояснив затримку необхідністю вишукувати кошти і можливості для продовження будівництва.



— Незабаром буде запущений діагностичний корпус Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру. Це довгобуд Полтавської області. Це біль, так, і нам довелося приймати його таким, який він був, а також вишукувати кошти і можливості для проведення усіх налагоджувальних робіт — щоби була технічна і юридична змога прийняти цей об’єкт в експлуатацію та надавати там високоякісну медичну допомогу, — сказав Олег Синєгубов.



Новий корпус планують звести на місці наявного котловану. Після завершення робіт туди планують перевести інфекційну лікарню, яка зараз знаходиться у будівлі 1820 року на Першотравневому проспекті, 22.




Котлован на місці майбутнього корпусу тубдиспансеру | Фото: Lampa Advert

— На місці котловану за цим корпусом планується звести лікувально-діагностичний інфекційний медичний корпус. Це фактично нова інфекційна лікарня. Старе приміщення, у якому зараз знаходиться інфекційна лікарня, фактично не відповідає вимогам сучасного медичного центру. Звичайно, ми можемо завозити туди медичне обладнання, там працюють високоякісні, висококваліфіковані лікарі. Однак саме приміщення не пристосоване для вимог сучасності. Це історична будівля і в планах, коли ми збудуємо нову інфекційну лікарню, щоби вона переїхала до нового приміщення, — додав голова ОДА.



30-річне будівництво уже обійшлося у понад 200 млн грн і потрібно ще 648 млн грн



За даними Департаменту будівництва, з 2003-го по 2017 рік на будівництво тубдиспансеру витратили 198,1 млн грн. Скільки всього грошей пішло з державного та обласних бюджетів до цього часу, невідомо. Та можна припустити, що з 1995-го по 2017-й сума витрат склала понад 200 млн грн.



У 2018 році вартість завершення будівництва оцінили у 308,4 млн грн. Однак ці кошти в повному обсязі не були виділені. За останні кілька років на самі роботи витратили ще 2,4 млн грн. Коригування проекту коштувало 1,5 млн грн. Ще близько 300 тис. грн пішло на експертизи, енергоаудит, геологічні вишукування тощо.



Тобто загалом за 27 років область і держава витратила на будівництво комплексу для тубдиспансеру близько 205 млн грн. Ці кошти, пішли 12 підрядним та кільком проектним організаціям.



Закінчення будівництва наразі оцінюють у 648,7 млн грн. Виконати роботи планують до кінця жовтня 2023 року. Охочі взятися за підряд компанії подаватимуть пропозиції до 4 жовтня.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?