Тепер замість безкінечних черг та бюрократії — один візит до лікаря та декілька кліків — так працює Paperless. Автоматично, прозоро та зручно для всіх: пацієнтів, роботодавців, медиків і працівників соцзахисту
1 вересня медзаклади України мали повністю перейти на формування листків непрацездатності в електронному вигляді. Поступовий перехід розпочався 4 червня і мав завершитися вже 31 серпня. Але через те, що не всі заклади встигли перелаштуватися, перехідний період Уряд запланував продовжити ще на місяць.
Втім, на Полтавщині абсолютна більшість закладів вже почала формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронному вигляді.
«Полтавщина першою в Україні переходить на електронні лікарняні. Тепер замість безкінечних черг та бюрократії — один візит до лікаря та декілька кліків. Ось так працює Paperless! Автоматично, прозоро та зручно для всіх: пацієнтів, роботодавців, медиків і працівників соцзахисту.
Запровадження цього проекту, яке ініціювали Мінцифра, МОЗ та НСЗУ, суттєво економить бюджетні кошти, зменшує корупційні ризики під час видачі необґрунтованих листків тимчасової непрацездатності та спрощує страхові виплати. Всі, хто продає е-лікарняні в інтернеті, згортайте «бізнес»!» — про це на своєму Telegram-каналі повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.
Отримати е-лікарняний можна так: людина приходить на огляд до медика, а він зі свого боку створює електронний висновок про тимчасову непрацездатність. Звідти документ миттєво потрапляє до відповідного реєстру Пенсійного фонду, де безпосередньо і формується лікарняний, за яким пацієнту надійдуть виплати. Підтвердження про це людина отримує повідомленням на телефон.
Наразі 98 зі 100 медичних закладів Полтавщини запровадили е-лікарняні. Ще два — комунальне підприємство «Полтавський обласний центр терапії залежностей Полтавської обласної ради» та комунальне підприємство «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради».
Переглянути перелік всіх медичних закладів Полтавщини, що перейшли на електронний лікарняний, можна через аналітичний дашборд НСЗУ.
Відповідно до даних НСЗУ, Полтавська область долучилася до створення перших електронних лікарняних ще у червні. Станом на ранок 1 вересня на Полтавщині 1087 лікарів вже створили 10265 медичних висновків про тимчасову непрацездатність для 5651 людини. 91,36% МВТН — це висновки про захворювання або травми загального характеру, 6,9% — висновок для догляду з хворою дитиною, 1,06% — висновок для самоізоляції SARS-CoV2.
Також Фонд соціального страхування України розповсюдив детальні роз’яснення про електронну форму листків непрацездатності.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»