Фасад краєзнавчого музею закрили банерами «Велике будівництво», бо в середині мають провести реставрацію вестибюль і залу урочистостей та туалетів за 88 млн грн
Сьогодні зранку перед фасадом Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського встановили три паркани із написами «Велике будівництво» та «Програма президента України». Все через те, що до початку наступного року всередині музею мають провести реставрацію двох залів і туалетів. Це коштуватиме 88 млн грн і більшу частину витрат візьме на себе держбюджет — в рамках програми «Велика реставрація».
Роботи з реставрації для музею замовив Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА. Наразі він уклав два договори із ТОВ «Марк Строй» і ТОВ «Будімперія 2017».
Перший підрядник реставруватиме вестибюль і залу урочистостей — за 84 млн грн, а другий — переоблаштовуватиме санвузли 1-го поверху та облаштує нові санвузли для відвідувачів у цокольному поверсі, за 4,1 млн грн.
Як повідомив директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Максим Калінін під час апаратної наради 30 серпня, роботи з реставрації вже почалися. Зараз «Марк Строй» утеплює горище.
— На реалізацію проекту реставрації Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського передбачено 20 млн грн субвенції з реалізації проектів на розвиток соціально-культурної сфери, а з обласного бюджету виділено 1,8 млн грн. Наразі виконуються роботи з утеплення горищного перекриття. Будівельна готовність — 5%. Динаміка будівельної готовності за 3 тижні — 4%, — розповів Максим Калінін.
Решта робіт у санвузлах, вестибюлі та залі урочистостей на 2-му поверсі поки не проводиться.
Нагадаємо, на початку цього року Полтавська ОДА подала проекти щодо реставрації краєзнавчого музею на конкурс фінансування з ДФРР. Їх зняли з розгляду, бо запланували виділяти кошти з інших державних програм, одна з яких — Програма підтримки секторальної політики. Наразі невідомо, з яких саме джерел ітимуть кошти на ремонтні роботи у музеї, але поки зрозуміло, що фінансування у достатніх обсягах відсутнє.
Тобто робіт з ремонту зовнішньої частини музею не заплановано, достатніх коштів на фінансування всередині поки немає, але банер, який затуляє фасад, уже встановлений. При цьому напис говорить про «Велике будівництво» — програму, якої не існує у жодних офіційних документах, окрім прес-релізів піарників.
Припускаємо, що і протиаварійні роботи у Кадетському корпусі досі не відновлені, бо перед будівлею ще не встановили банер з «Програмою президента».
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»