Департамент будівництва оголосив тендер на проект громадського простору біля обласної бібліотеки на Небесної Сотні за 200 тис. грн. Там планують облаштувати сухий фонтан, встановити фігури для скейтерів, лавки і трибуни.
20 серпня Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА оголосив тендер на проект реконструкції території біля Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського на вул. Небесної Сотні, 17, під громадський простір. Очікувана вартість розробки — 200 тис. грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.
Закупівля проводитиметься за спрощеною процедурою. Охочі взятися за проект реконструкції благоустрою території поблизу обласної бібліотеки подаватимуть пропозиції до 2 вересня. Навіть якщо учасник буде один, але його пропозиція відповідатиме вимогам, він отримає замовлення.
Судячи з тендерної документації, майбутній розробник має запроектувати на території:
Роботи пропонують провести в одну або дві черги, а термін експлуатації передбачити на 25 років.
Про плани щодо цього громадського простору на своїй сторінці у фейсбуці розповів нардеп Дмитро Нальотов. Зокрема, він зазначив, що на облаштування спрямують 10 млн грн державної субвенції.
Член команди Дмитра Нальотова Олександр Скрипай уточнив, що сума у 10 млн грн не є остаточною і може збільшитися. Все залежатиме від розрахунків проектувальника. Також поки не іде мова про додаткове фінансування з обласного бюджету.
Олександр Скрипай пояснив і вибір місця. Ініціатори проекту хотіли зробити у Полтаві щось цікаве для людей, адже громадських просторів, як таких, майже немає. Місце біля обласної бібліотеки було обране, бо організатори вважають, що разом з облдержадміністрацією буде можливість реалізувати ідею швидше та масштабніше. Вочевидь, співпраця із містом менш дієва.
За словами Скрипая, фігури для скейтерів планують зробити з бетону або іншого міцного матеріалу. Це також визначатиме проектувальник. Однозначно це не буде окремий скейтпарк — на кшталт того, що облаштували у мікрорайоні Алмазний.
Нагадаємо, 4 роки тому ґанок зі сходами обласної бібліотеки були оновлені за 1,3 млн грн. Покриття зробили з гранітної плитки. Оскільки місце уподобали скейтери й адміністрація здалася та перестала їх проганяти, частина плитки вже пошкоджена.
У документах про замовлення на проект вказано, що частину покриття території відновлять із використанням вимощення гранітом. Цікаво, що у дописі в фейсбуці Дмитро Нальотов використав світлину з частиною команди, яка є ініціатором нового проекту. Щоправда, за кадром лишився ще один член команди Олексій Сердюков, який був присутній на зустрічі.
Олексій Сердюков є власником ТОВ «Торговий дім дерева та каменю», яке, зокрема, профілюється на обробленні декоративного та будівельного каменю. В тому числі — і гранітного. За припущенням «Полтавщини», саме він може стати постачальником будматеріалів.
Додамо, що за квартал від бібліотеки вже є один фонтан, який вже довгий час не працює. Мова йде про об’єкт за театром ім. Гоголя — біля пам’ятника Марусі Чурай. Він перебуває на балансі міста, але жодної мови про його відновлення поки не йде.
І згадаємо, про ще один нереалізований проект облаштування громадського простору — «Територія майдану», концепт якого у 2016 році розробила ГО «Citylab». Проектувальники запропонували створити на площі перед ОДА відкритий парк з меморіальним комплексом, лавками, деревами, газоном, дитячим майданчиком, фонтанами, станціями для зарядки електромобілів, туалетом тощо.
На подальшу розробку проекту, його експертизу та геодезію впродовж 2017-2019 років з бюджету витратили 1,76 млн грн. У грудні 2018 року був укладений договір і на реалізацію цього проекту. Створити меморіал Майдану за 79,6 млн грн взялося дніпровське ТОВ «Майстер-Буд». Втім, до виконання робіт так і не приступили. І поки про поновлення ідеї реалізації мова також не йде.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»