Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтаві завершили будівництво підземного паркінгу для карет «швидкої» вартістю 89 млн грн


Вісті з Полтави - У Полтаві завершили будівництво підземного паркінгу для карет «швидкої» вартістю 89 млн грн

У Полтаві завершилось будівництво підземного паркінгу для «швидких» біля обласного кардіоцентру, але ним поки не користуються, бо чекають дозволів


Завершилися роботи з реконструкції гаража швидкої допомоги під підземний паркінг, що на вул. Миколи Дмитрієва, 6 — біля новозбудованого кардіоцентру. Будівництво тривало майже три роки й обійшлося у 89,4 млн грн.



Як повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, зараз готується документація для введення паркінгу в експлуатацію. Тому поки що його не використовують.



Нагадаємо, початковий проект реконструкції розробило ДП «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» — за 1,15 млн грн. Договір на самі роботи Департамент будівництва Полтавської ОДА уклав у вересні 2018 року. Підрядник ТОВ «ВКФ «СЕН» мав виконати замовлення до середини літа 2019-го й отримати за це 80,8 млн грн.



Натомість, з різних причин, реконструкція тривала утричі довше, а кошторисна вартість зросла до 89 млн 383 тис. 492 грн (разом з проектуванням, авторським наглядом, експертизою та коригуваннями).



Під час будівництва паркінгу використали бентонітові мати. При потраплянні вологи вони розбухають і затримують воду, не пропускаючи її в будівлю. Такий вид гідроізоляції заміняє один метр глиняного замка. Будівельники використовували й спеціальний бетон водонепроникністю W6, який теж не пропускає вологу. Товщина стін сягає пів метра, а щоб зробити котлован під новий паркінг, викопали 14 тисяч кубів землі.




Щоб зробити котлован під новий паркінг, будівельники викопали 14 тисяч кубів землі

Окрім того, «ВКФ «СЕН» збільшив площу паркінгу майже вдвічі — до 2400 м². Він розрахований на 50 автомобілів. На його даху облаштували міні-парк для пацієнтів кардіоцентру.





















Щоправда, достатнього шару ґрунту там немає, тому дерева відсутні. Є тільки газон, лавки і плитка. Це значить, що у спеку пацієнтам з хворим серцем буде важко користуватися «зеленою територією».







Газони над паркінгом на початку літа


За літо недоглянуті газони зеленої зони над паркінгом втратили презентабельний вигляд

Додамо, що ТОВ «ВКФ «СЕН» також добудував і новий корпус інтервенційної кардіології та реабілітації Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Разом з усім обладнанням це коштувало 400 млн грн. Фірма виступала генпідрядником і під час реконструкції будівлі «швидкої допомоги» — КЗ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка