Влада Полтави прибрала з центрального ринку кілька нелегальних автолавок. Через тиждень одна із них повернулася на старе місце
Що спільного між заходом сонця, морським прибоєм і нелегальною торгівлею на вулиці Новий Базар у Полтаві? Це незворотна циклічність. І скільки влада Полтави не проводила б різних рейдів та перевірок — нічого не допомагає. Та й сама влада змінюється, а торгівля із тротуарів і автофургонів не зникає.
9 серпня Інспекція по контролю за благоустроєм та КП «Полтава-сервіс» вчергове спробували навести порядок на центральному ринку. Конкретно того дня збиралися демонтувати чотири ГАЗелі-автолавки. Коли інспектори пригнали евакуатор, до них з автомобіля Тoyota Land Cruiser вийшов підприємець Олександр Мусаєв. Він хотів завадити інспекторам забрати його транспорт. Чоловік пояснив, що про демонтаж йому ніхто не повідомляв, ба більше, він і так платить комусь в кишеню по 7 тис. грн в місяць за одну автолавку. Зрештою, після напруженої дискусії інспекція відбуксирувала одну вантажівку, а інші підприємець вирішив прибрати сам.
Наступного дня цю іржаву ГАЗель помітили на протилежному боці вулиці Новий Базар. Сьогодні ж вона повернулася на своє старе місце, де і стояла до приходу інспекції. За її спокоєм спостерігає уже відоме авто з номерами «МР001».
Як можна пояснити появу цієї ГАЗелі на старому місці? Або Олександр Мусаєв проігнорував інспекцію, або КП «Полтава-сервіс» підписало з ним договір на проведення ярмарку. Останній варіант викликає багато запитань.
Ярмарок на вулиці Новий Базар має напівлегальний статус. Відповідно до протоколу комісії з розміщення тимчасових споруд від 15 червня 2021 року, ярмарки організовані на наступних вулицях: Новий базар, Героїв-чорнобильців, Вячеслава Чорновола, Шевченка.
Однак виконком не затвердив цей документ і ціна ярмаркового збору ще офіційно не визначена. Як повідомили у патрульній поліції, у разі запровадження ярмарку, потрібно змінити й дорожні знаки на вулиці. Ніхто із подібними проханнями до поліції не звертався. Виходить, що підприємцю Олександру Мусаєву, навіть якби він і хотів, ні з ким було підписувати договір щодо торгівлі на вулиці Новий Базар, оскільки ярмарок ще не відкрили.
Загалом влада Полтави взяла курс на наведення порядку біля центрального ринку, що передбачає звільнення вулиці від автолавок та нелегальної торгівлі на тротуарах. Кожен такий свій крок влада супроводжує переможними звітами. Наприклад, у день демонтажу автолавок Мусаєва в студію PTV зателефонував голова фракції «За Майбутнє» Євген Дикань і емоційно подякував своїм однопартійцям за зроблену роботу:
— Хотів подякувати двом людям, які знаходяться в залі (Максим Малько та Денис Поліщук). Я їх давно просив, щоби вони навели порядок разом з Олександром Федоровичем. І слава Богу, у нас тепер на ринку порядок. Немає автомобілів, які стояли весь цей час. І я сподіваюся, що тепер там буде чистенько, охайненько. І людям буде можливість де ставити автомобілі. Я сподіваюся, що у нас це не перше прибирання на ринку. Сподіваюся, що в місті наведуть порядок і буде прибрано.
До того ж існування нелегальної торгівлі — неприваблива перспектива для майбутнього торгового центру на місці «Книжкового ринку». Нагадаємо, що ПП «Полтава-2008» планує будівництво шестиповерхової будівлі, в якій розмістяться ресторани й фірмові магазини. Один із засновників цього підприємства є Олександр Дикань, батько Євгенія Диканя. А це додаткова мотивація для депутата, щоби навести лад навколо центрального ринку.
Ця історія підтвердила, що нелегальна торгівля — це стихія, а стихію просто так не зупинити.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»