Спершу план покращення роботи, виконаний за допомогою ножиць та кольорового паперу, а потім — реалізація ідеї, що веде до покращення роботи всього підприємства. Так працює система візуального менеджменту 5S, яку активно втілюють у життя на підприємствах агропромхолдингу «Астарта-Київ». Зокрема, і на Новооржицькому цукрозаводі. З 2018 року тут постійно оптимізують роботу в рамках системи операційного вдосконалення «Астарти» (СОВА).
Систему операційного вдосконалення «Астарти» на підприємствах агропромхолдингу втілюють вже кілька років. На Новооржицькому цукрозаводі оптимізація виробничих процесів триває з 2018 року. Одним з елементів системи є візуальний менеджмент робочих місць у рамках програми 5S.
— Система візуального менеджменту 5S включає у себе сортування, самоорганізацію, системне прибирання, стандартизацію і створення звички, — пояснює директор Новооржицького цукрового заводу Павло Перхайло.
Спершу працівники підприємства моделювали оптимізацію власних робочих місць за допомогою ножиць та кольорового паперу, яким відмічали зонування приміщень. Потім найуспішніші проєкти втілювали у життя.
«Передовицями» у впровадженні змін на заводі стали сестри Лілія Дащенко та Юлія Свідова, які працюють на підприємстві заточувальницями. Щоденно виконують підготовку 150 дифузійних ножів для подрібнення цукрового буряку. Тож кажуть: оптимізувати робочі місця було необхідно.
— Спочатку ми створили стенд, на якому кожному інструменту відвели своє місце. У нас багато різноманітних ключів, і добре, коли все це, так би мовити, вкупі, — розповідає заточувальниця дифузійних ножів Новооржицького цукрозаводу Лілія Дащенко.
— Ще однією з наших ідей, реалізованих на практиці, стало створення стенду, на якому вказані етапи заточування ножів. Так колеги бачать нашу роботу у деталях, — додає заточувальниця Юлія Свідова.
Крім того, працівниці подбали про візок, за допомогою якого перевозять деталі майстернею, а ще зменшили запилення робочих місцях. Дівчата переконують: вдома, як і на роботі, дотримуються чистоти і порядку. Позитивний приклад підхопили і колеги з інших цехів.
— До втілення проєктів системи візуального менеджменту 5S активно долучилися продуктовий, бурякопереробний цехи, пакувально-фасувальне відділення, — пригадує начальниця відділу екології, охорони праці та сертифікації Новооржицького цукрового заводу Ірина Андреєва.
Нині результати роботи працівників у рамках системи операційного вдосконалення «Астарти» (СОВА) помітні у кожному цеху та майстерні. Інструменти акуратно розкладені на своїх місцях, технологічне обладнання пофарбовано у певний колір. Це дозволяє скоротити час виконання операцій, а також убезпечувати працівників від ймовірних виробничих травм.
Покращувати роботу Новооржицького цукрозаводу може кожен працівник. Для того на підприємстві, як і на кожному підприємстві АСТАРТИ, працює «Фабрика ідей», покликана збирати найкращі пропозиції з метою їхньої подальшої реалізації.
— Є бланк, його можна заповнити і вкинути у скриньку. Через певний час збирається комісія і визначає ідеї, які варто втілювати у життя. Люди отримують за кожну ідею кошти, — деталізує директор Новооржицького цукрового заводу Павло Перхайло.
Премія може складати до 10% від економічного ефекту, досягнутого внаслідок втілення ідеї на практиці. Зокрема, цього року на Новооржицькому цукровому заводі оптимізували роботу мийного відділення, демонтувавши непотрібне обладнання та сучасно переобладнавши робочі місця.
Системи операційного вдосконалення діє на кожному підприємстві з агропромхолдингу «Астарта-Київ». Адже тут розуміють: постійне покращення та модернізація робочого процесу — важливий етап діяльності компанії та шлях до збільшення виробничих показників. Та й працювати на впорядкованому робочому місці — набагато зручніше й ефективніше.
ГО «Полтавщина Аграрна»