Шкільні туалети Полтави прикрашають білою плиткою, замінюють сантехніку та встановлюють перегородки — на роботи витратять 9,4 млн грн
Навчальний рік 2021-2022 повинен стати першим роком, коли у шкільних туалетах Полтави зникнуть своєрідні «опенспейси», а між унітазами та чашами Генуя з’являться перегородки та дверцята.
На початку цього року, під тиском громадськості, Департамент освіти сформував перелік закладів освіти в яких необхідно облаштувати кабінки в санітарних кімнатах. Також склали список закладів, де потрібно провести капітальний ремонт вбиралень. Протягом літа Управління капітального будівництва та школи замовили ремонти санвузлів у 19 закладах.
Капремонти замовляло УКБ в закладах № 2, 28, 31, 32, 33, а поточні ремонти — департамент освіти та самі школи. Капітальні роботи у туалетах передбачають заміну плитки, ремонт стін та підлоги, заміну унітазів. Поточні ремонти передбачають встановлення перегородок, дверей і деякої сантехніки.
Всі тендери на капітальний і поточний ремонт виграло ТОВ «Компанія «Тоталбуд». За роботу вона має отримати до 9,4 млн грн. «Тоталбуд» — це компанія зі старого пулу підрядників оточення Олександра Мамая, яка з його поверненням все активніше отримує підряди.
Начальник Управління капітального будівництва Максим Медведєв повідомив, що до 1 вересня підрядник завершить робити капітальний ремонт у всіх п’яти школах. На стіни й підлоги вже поклали нову плитку, замінили електропроводку, встановили нову сантехніку, унітази та чаші Генуя. У трьох школах в санітарних кімнатах замінили старі вікна на склопакети. Згодом встановлять двері, потім облаштують стелю і в останній момент встановлять перегородки.
Капремонт одного з санвузлів у гімназії № 32
Окреме питання: чи встигне підрядник встановити перегородки й двері в рамках поточного ремонту.
Цікаво, що перед капремонтом санвузлів УКБ замовило у компанії «Бестбудсервіс» енергоаудит за 50 тис. грн по кожній з 5 шкіл. Здавалося б, для чого проводити енергоаудит при ремонті туалету? Максим Медведєв пояснив, що Закон «Про енергетичну ефективність будівель» передбачає, що державні будівлі, площа яких понад 200 м², перед початком капремонту повинні пройти сертифікацію. Раніше такий документ не був потрібен, а тепер без нього будівлю не можуть ввести в експлуатацію. Кожна школа отримала сертифікат енергоефективності, який буде діяти 10 років. І тепер при утепленні закладу енергоаудит повторно проводити не потрібно.
Звернемо увагу, що на початку року Департамент освіти запланував капремонт у шести навчальних закладах. Чомусь роботи не замовили для школи № 20. Ще у 43-х навчальних закладах Полтави заплановані поточні ремонти вбиралень, але замовлено ремонтів тільки для 14. Однак, попри це, влада Полтави стверджує, що на початку року у всіх полтавських школах санвузли будуть забезпечені перегородками й дверцятами.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»