Чоловік вже був засуджений за наркозлочин та мав умовний термін, протягом якого виростив на своєму подвір’ї 293 рослини маку і 239 рослин коноплі — Ленінський райсуд знову призначив рецидивісту умовне покарання
3 серпня Ленінський районний суд Полтави виніс вирок Сергію Брилякову, який на своєму подвір’ї вирощував коноплю та мак. Коли чоловік посіяв насіння маку та коноплі, то вже був засуджений та мав умовний термін за зберігання наркотиків для власного вжитку. Проте суддя Марина Високих знову призначила чоловіку умовне покарання.
Відповідно до матеріалів справи, обвинувачений Сергій Бриляков — уродженець Полтави, громадянин України, має середню освітою, неодружений, ніде не працює та вже має 9 судимостей за наркозлочини, крадіжки, грабіж та підроблення документів.
У червні 2019 чоловік посіяв насіння коноплі та маку на своєму подвір’ї, яке проросло навесні 2020 року. Під час обшуку правоохоронці вилучили 293 рослини маку та 239 рослин коноплі.
Бриляков свою провину визнав повністю та пояснив в суді, що у 2019 році, під час засівання подвір’я насінням квітів та цибулі, жменьками розкидав насіння маку та коноплі. Останнє того року не проросло і чоловік забув про нього. А весною 2020 року Бриляков хворів та майже не виходив на вулицю, тож не міг самостійно знищити рослини.
Слова обвинувачуваного підтверджуються словами свідків про те, що конопля та мак росли хаотично між іншими рослинами. Також мати обвинувачуваного прохала правоохоронців, коли ті зрізали рослини, щоб вони не зачепили її квіти та цибулю.
Слід зазначити, що у 2019 році Бриляков вже був засуджений Ленінським районним судом Полтави за зберігання наркотиків для власного вжитку — тоді йому призначили 2 роки умовного покарання.
3 серпня суддя Марина Високих визнала винним чоловіка у посіві та вирощуванні маку та конопель особою, яка раніше вже притягалася до відповідальності за наркозлочин. Брилякову призначили 3 роки позбавлення волі, а також це покарання поглинуло попереднє (2 роки умовно). Суд знову звільнив чоловіка від відбування покарання з іспитовим строком — 2 роки, якщо він протягом зазначеного строку не вчинить нового кримінального правопорушення. Також суд постановив стягнути з чоловіка 2000 грн за проведення експертиз.
Вирок ще не набув законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»