Авторизация

Вісті з Полтави - Суд зобов’язав КАТП-1628 встановити протифільтраційний екран по периметру Макухівського сміттєзвалища


Вісті з Полтави - Суд зобов’язав КАТП-1628 встановити протифільтраційний екран по периметру Макухівського сміттєзвалища

Фільтратне озеро поблизу Макухівського сміттєзвалища | Фото: ileyes.com/___poligon/

Комунальне підприємство має сплатити до бюджету міста 20 тис. грн за шкоду екології. Окрім цього комунальники мають вжити заходи, щоб припинити витікання фільтрату з тіла сміттєзвалища


4 серпня під головуванням судді Валерія Ціленка відбулося засідання Господарського суду Полтавської області за позовною заявою Полтавської окружної прокуратури в інтересах Державної екологічної інспекції Центрального округу. Відповідач — Полтавське КАТП-1628.



Заявник просив стягнути з підприємства 20383 грн на користь Полтавської громади за заподіяну шкоду навколишньому середовищу через витікання фільтрату з Полтавського сміттєзвалища на Макухівці. Окрім цього прокуратура попросила зобов’язати підприємство усунути виявлені недоліки.



Відповідач позов заперечив і послався на те, що:


позовна вимога заявлена на користь Полтавської міської ради, яка у даному позові має бути позивачем;
відсутність підстав для пред’явлення такого позову прокурором;
протокол Держекоінспекції не містить даних забруднення земельної ділянки, тому без висновку експерта не є належним доказом;
заподіяна шкода позивачем не доведена.

Розглянувши матеріали справ, суд, встановив:



У період з 8 по 19 серпня 2019 року Держекоінспекція Центрального округу провела плановий захід державного нагляду на КАТП-1628 та склала відповідний акт. За результатами перевірки виявлені витікання з тіла самого сміттєзвалища фільтрату, збір та вивіз якого не проводився, експлуатація звалища проводилася без протифільтраційного екрану, за межами території сміттєзвалища, на землях Державного підприємства «Полтавське лісове господарство», утворилося фільтратне озеро.



Відповідно до Протоколу вимірювання, показників складу та властивостей ґрунтів у ґрунті виявлено перевищення вмісту фосфору Р2О5, хлоридів амонію.



Приписом Держекоінспекцією КАТП-1628 зобов`язано до 30 вересня 2019 року обладнати протифільтратний екран по периметру звалища, в межах очікуваного витоку фільтрату.



Враховуюче викладене, суд вирішив:


Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Полтавського КАТП-1628 — 20383 гривень на користь Полтавської об’єднаної територіальної громади.
Зобов’язати комунальне підприємство усунути витікання фільтрату та встановити протифільтраційний екран по периметру звалища та відновити стан земельної ділянки зайнятої фільтратним озером.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано.



Керівник Держекоінспекції Євгеній Мартосенко додав до цього, що в рамках іншого позову суд може взагалі закрити сміттєзвалище до виконання необхідних заходів, як це було у Зінькові. Однак яке саме рішення прийме суд — він не знає.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка