Виконком зняв з розгляду питання щодо продовження оренди під конструкції зовнішньої реклами. Міський голова заявив, що спершу хоче зустрітися з підприємцями і виставити умови продовження договорів: добровільний демонтаж 20% своїх конструкцій та приведення до ладу тих, які залишаться
25 березня відбулося перше засідання нового складу виконавчого комітету Полтавської міськради 8-го скликання. Під час засідання члени виконкому за ініціативою міського голови Олександра Мамая проголосували за зняття з розгляду трьох питань:
Усі проекти рішення стосувалися продовження розміщення конструкцій зовнішньої реклами: білбордів, сітілайтів та призматронів. Всього мова йде про 508 дозволів. Це більшість від загального числа усіх легальних рекламних конструкцій у Полтаві. Для прикладу, у 2018 році таких конструкцій налічувалося 620.
Розподілимо ці об’єкти за адресами. Найбільше конструкцій стоять на наступних вулицях:
Розподілимо рекламні конструкції між підприємствами. Продовжити оренду на 1, 2, 3 і 5 рік пропонувалося для наступних підприємств та підприємців:
Причини для зняття з розгляду виконкому проектів рішень озвучив міський голова Полтави Олександр Мамай, який сказав, що тільки на виконкомі дізнався, що пропонується продовжити оренду для частини конструкцій на 5 років.
— Я особисто спілкувався з директором «Оллану», він пообіцяв, що прибере 20% білбордів. Тому я пропонує зняти це питання і перенести на наступний виконком, приблизно через 2 тижні. Я особисто зберу керівників і ми поспілкуємось. Ми усі бачимо, що білбордів у Полтаві дуже багато і окремі стоять порожніми. Моя особиста пропозиція — 20% прибрати з міста. У цьому році нехай приберуть самостійно, а далі — ми самі це зробимо.
Член міськвиконкому та заступник голови облради Олексій Чепурко запропонував приділити увагу зовнішньому вигляду рекламних конструкцій:
— Є пропозиція, якщо термін оренди на 5 років. Поговорити з підприємствами стосовно модернізації білбордів, потрібно змінити зовнішній вигляд. Наприклад, взяти призматрони. Їх низ — це бетонна плита на ґрунті.
Олександр Мамай погодився з цієї пропозицію:
— Тут в усіх однакова думка, що цей бетонний блок повинен бути закопаний в землю, а там висаджені квіти, наприклад. Я розумію, що зараз у підприємців не та фінансова ситуація, але у нинішньому вигляді — це минуле сторіччя.
Міський голова запропонував у нових проектах рішення прописати усі ці умови у договорах.
Також керівник КП «Полтава-Сервіс» Денис Поліщук повідомив, що окремі підприємства мають борг перед міською громадою. Він накопичився тому, що власники підприємств не сплачували оренду після закінчення терміну дії договору і чекали на підписання нового. Наприклад, у лютому «Оллан» заплатив до бюджету 230 тис. грн, але ще винен 680 тис. грн.
Нагадаємо, що у травні 2020 року міська влада ініціювала прибирання з вулиць Полтави 170 рекламних конструкцій. Дніпровський холдинг «Рекламне поле» подав до суду на виконком Полтавської міськради, який не продовжив оренду під їх рекламними конструкціями. Дії влади були названі «рейдерським захопленням». Зрештою суд зупинив рішення міської влади та визнав його протиправним. Згодом міська влада та команда Андрія Матковського (із яким пов’язані найбільші рекламні компанії) досягли компромісу у питанні демонтажу зовнішніх рекламних конструкцій. Матковський погодився тоді добровільно прибрати 25 рекламних конструкцій зовнішньої реклами, а влада була не проти залишити на вулицях решту.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»