Авторизация

Вісті з Полтави - Олександр Мамай запланував вже до 1 вересня запустити комунальне підприємство, яке харчуватиме школярів громади


Вісті з Полтави - Олександр Мамай запланував вже до 1 вересня запустити комунальне підприємство, яке харчуватиме школярів громади

У Полтаві створять КП «Добробут Полтавської громади», яке харчуватиме дітей в 39-ти школах міста і 10-ти сільських школах, приєднаних до громади. На роботу в комунальне підприємство планують взяти 182 працівників і виділити 20 мільйонів гривень на закупку техніки.


19 березня відбулася третя сесія Полтавської міської ради восьмого скликання. Вона тривала близько 12 годин (з перервами) і на ній депутати розглянули понад 100 питань. Серед іншого, обговорили проект рішення про створення комунального підприємства «Добробут Полтавської громади», яке має займатися харчуванням дітей в школах.



Спочатку міський голова Олександр Мамай зачитав пропозицію депутата Едуарда Волкова виключити проект із порядку денного. Попередньо, питання про створення КП «Добробут Полтавської громади» розглядали на депутатській комісії із питань культури та соціального розвитку. Пропозиція зазнала критики майже від усіх депутатів, в тому числі провладних. Тоді начальник управління освіти Оксана Трибрат не змогла відповісти на питання, де стоятимуть потужності підприємства, скільки треба обладнання, яка кількість персоналу тощо.




Едуард Волков

На сесії Олександр Мамай пояснив необхідність створення цього підприємства наступними аргументами:



— Особисто Олександр Удовіченко у моєму кабінеті підтримав це рішення. У нас зараз харчують дітей кілька приватних фірм. У кожної фірми є директор і бухгалтер, всі заробляють кошти. Світлана Тарашевська (заступник міського голови) особисто їздила у Харків і там таке саме комунальне підприємство харчує все місто. Ми що, дурніші за них і роздаємо гроші невідомо кому? Ми пропонуємо створити комунальне підприємство. Це не буде прокладка, в цьому комунальному підприємстві будуть працювати 500, 600, 800 людей. Всі люди, які харчують дітей, які працюють в школах, будуть працювати в нашому комунальному підприємстві. Влітку ми будемо харчувати табори відпочинку. Ця структура буде харчувати й наші лікарні.



На зауваження депутатів, що треба спочатку створити програму підприємства, порахувати витрати, потреби, а потім приймати статут, Олександр Мамай повідомив, що треба встигнути до 1 вересня:



— Наступна сесія, можливо, буде через місяць, чи через два місяці. А це підприємство повинно функціонувати уже в повному обсязі на 1 вересня. Для цього і потрібно набрати людей, перевірити все обладнання. 800 тисяч гривень буде тільки на заробітну плату трьох осіб, які будуть формувати це підприємство. Якщо у вас питання по зарплаті, ми можемо зараз поставити 100 тисяч гривень і подивитися, як вони працюють.



Зрештою пропозицію Едуарда Волкова не прийняли і проект рішення внесли до порядку денного.




Оксана Трибрат

Вже на сесію Оксана Трибрат підготувалася більш змістовно й озвучила конкретну причину створення підприємства та потреби:



— До такого рішення спонукало приєднання закладів освіти до територіальної громади, це 10 шкіл. Там харчуються тільки учні 1-4 класів та пільгові категорії 5-11 класів. Решта учнів не має можливости їсти гарячі обіди та сніданки. Працівники харчоблоків є штатними працівниками школи. Школа не може надавати платні послуги харчування, бо не є прибутковою організацією. Школа не може займатися випічкою, бо є неприбутковою організацією. Учні 5-11 класів позбавлені гарячого харчування, тому вони на перервах йдуть у найближчий магазин, купують чіпси й газовані напої, які не дозволені санітарним регламентом. Разом із Полтавою, початкова школа плюс пільгові категорії — це понад 15 тисяч дітей.



Друге — це контроль за якістю харчування. Послуги із харчування надають приватні підприємці, ми не можемо повністю контролювати процес приготування страв, оскільки ми уже закуповуємо готові страви. Щодо буфетної продукції, підприємці на наших площах випікають велику кількість виробів, які продають на шкільних буфетах. Кошти від продажів ідуть підприємству, а не в міський бюджет. Саме ці чинники спонукали шукати нову модель і підходи харчування школярів. Виділені кошти із міського бюджету будуть повертатися у місто на потреби освіти. З травня в управлінні освіти буде працювати відділ моніторингу якості харчування в закладах освіти.




Олександр Мамай

Олександр Мамай додатково пояснив, що 70-80% обладнання на шкільних кухнях належить місту, а 30% — це техніка підприємців, які виграли тендери на постачання пільгових обідів і сніданків. Тому місту потрібно докупити необхідне обладнання: посудомийні машини, холодильники, морозильні камери, варильні поверхні тощо. На це планують витратити 20 мільйонів гривень статутного капіталу нового підприємства.



Комунальне підприємство планує взяти в штат 182 одиниці персоналу: кухарі, підсобні робітники, комірники, сестри з дієтичного харчування. Місячний фонд оплати праці становитиме 1,3 мільйона гривень. Олександр Мамай повідомив, що кухарі, які працюють в приватних підприємства, звільняться і перейдуть працювати на комунальне підприємство.



Також міський голова планує налагодити роботу так, щоби комунальне підприємство годувало інші громади й заробляло на цьому кошти:



— Ми за ці кошти надамо дітям якісніше харчування і більша порція буде. Наприклад, 38 школа недалеко від 1-ї лікарні. Там велика школа, багато обладнання. Якщо ми приготуємо їсти й повеземо в першу лікарню, то можливо ми із лікарнею укладемо договір і Департамент охорони здоров’я перерахує кошти на наше підприємство. Якщо ми покажемо, як ми харчуємо наших дітей, кожна сусідня територіальна громада звернеться до нас. Але треба з чогось почати.




Антон Ярмолюк та Маріанна Соліман

Депутат Маріанна Соліман запропонувала створити робочу групу по утворенню цього комунального підприємства. А Сергій Каплін запропонував створити наглядову раду, яка контролюватиме роботу підприємства.



Зрештою ці аргументи переконали тих депутатів, які не хотіли голосувати за проект рішення. «За» створення КП «Добробут Полтавської громади» проголосувало 34 депутати.




Результати поіменного голосування за створення КП «Добробут Полтавської громади»

Залишається питання, чи можна налагодити роботу підприємства до 1 вересня, як того хоче Олександр Мамай. Спеціаліст в галузі, який займається організацією обідів в школі, вважає, що, за хорошими прогнозами, таке підприємство можна запустити не раніше початку 2022 року.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка