Група ентузіастів, уродженців Полтави, у вільний від основної роботи час працює над створенням бренду Полтави. Наразі завершено перший етап — інтерв’ю з потенційними туристами
Майже півроку минуло від дня обіцянки полтавця та директора по стратегії креативного digital агентства ISD Group Михайла Траверсе — разом з групою спеціалістів безкоштовно та у вільний від основної роботи час створити бренд Полтави.
Над цієї роботою працює група-ентузіастів, вихідців з Полтави, що назвали себе стратегічною спілкою «0532п». Це об’єднання розробляє айдентику та бренд-стратегію Полтави. Самопрезентацію спілки можна побачити на сайті 0532p.work.
«Полтавщина» телефоном поспілкувалася з одним з учасників «0532п» — Віталієм Капустяном, креативним директором компанії TWIGA Ukraine. Він розповів на якому етапі перебуває робота і які у групи є напрацювання.
— Що показало інтерв’ю з потенційними туристами?
— По-перше, я хочу розповісти, як робота проводиться в цілому. Спочатку нам потрібно зрозуміти ситуацію на ринку потенційних туристів, дізнатися, що саме змусить людей «зірватися» з місця і поїхати в Полтаву. Цей етап ми вже пройшли — 4 групи повели глибинні інтерв’ю з людьми, які протягом останнього півроку подорожували в інші міста. І ми отримали своєрідні розшифровки цих інтерв’ю. Або визначили людські правди: що, кому і чому подобається.
Передусім, потрібно сказати, що ми здебільшого орієнтувалися на людей, які відправляються у короткі подорожі, але з можливістю переночувати в місті. Тут потрібно виокремити певні психологічні моменти. Окремі люди, яких ми опитали, розповіли, що в подорожах полюбляють трохи «шикувати», наприклад, замовити спа-отель з крутим сніданком. В своєму місті таку можливість не розглядають, а ось в поїздці — це пригода й певна романтика.
Інші подорожують, бо хочуть бути цікавими для свого оточення. Після подорожі вони говорять рідним та друзям: ми також були там-то, це круто! Тобто, вони демонструють свій певний соціальний капітал.
Інший цікавий момент: у людей є певний страх — поїхати туди, де не цікаво. З цієї причини окремі міста просто оминають. Адже люди вирушають у подорожі, тому що хочуть перезарядитися, освіжити голову, змінити картинку, провітритись. Особливо це актуально в умовах пандемії. Тому у таких подорожах люди не хочуть стресувати, вони хочуть відновитися.
— Львів — це гарно погуляти, Одеса — відпочити біля моря. А що Полтава?
— Можу сказати, що після проведення інтерв’ю та його аналізу ми вже визначились із напрямом, в якому будемо рухатись. Ми побачили цікаву історію, яка точно буде працювати. Однак вона ще у сирому вигляді, тому, вибачте, я не можу поки її озвучити. Лише наголошу на тому, що вона на 100% відрізнятиме Полтаву від інших міст, які у даному випадку є її конкурентами.
Поштовхом до подорожей може бути вже створена асоціація з Полтавою. Наприклад, чому їдуть до Львова? Не тому, що там є логотип, а тому що існує асоціація зі Львовом — там можна гарно погуляти. А в Одесі, для прикладу, можна відпочити біля моря. Тому важливо, щоб цю асоціацію запропонувало саме місто. Головна мета: щоб така асоціація не лишилась лише на папері, чи в кабінеті чиновників або таких ентузіастів, як ми, а стала дійсно народною. Наприклад, місто говорить, що воно є зеленим. А це вже дає вибір потенційному туристу: поїхати відпочити з асфальтно-бетонних джунглів до моря або на «зелень».
Наступний етап — це безпосередній креатив, розробка айдентики, візуального стилю, створення слоганів, текстів. Іншими словами, ми побудуємо стратегію в довгостроковій перспективі, щоб у людей була чітка асоціація з Полтавою. Плануємо також створити відповідне відео, але це залежить від наявних фінансових ресурсів.
Звичайно, ми хочемо це зробити швидко, однак процес відбувається повільніше. Як правильно було заявлено, цю роботу ми виконуємо у вільний від основної роботи час, на якій ми працюємо швидше. Однак ми виходимо з того, що краще довго працювати, але створити якісний продукт на довгі роки.
Віталій Капустян пообіцяв, що бренд обов’язково буде створено протягом 2021 року. Це точно не відбудеться цієї весною, тому чекаємо на літо або осінь.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»