Фракції «За Майбутнє», «Європейської Солідарності», «ОПЗЖ», «Партії простих людей Сергія Капліна» та частина «Слуг Народу» підтримали кандидатуру Андрія Карпова від «ЄС» на посаду секретаря міськради
19 березня Полтавська міська рада отримала нового секретаря. Ним очікувано став голова фракції «Європейська Солідарність» Андрій Карпов. Голосування було таємним. Втім, з кількості тих, хто взяв участь у голосуванні, можна зробити висновок, що Карпова підтримали фракції «За Майбутнє», «Європейської Солідарності», «ОПЗЖ», «Партії простих людей Сергія Капліна» та частина «Слуг Народу».
Всього за Андрія Карпова віддали голоси 28 депутатів.
Фракції «Свободи», «Рідного міста» та частина «Слуги народу» проігнорували голосування.
У голосуванні не взяли участі 15 депутатів, 2 з яких були відсутні.
Згідно із декларацією про доходи Андрія Карпова за 2019 рік він володіє будинком на 255 м² та двома два ділянками на 2500 м² у Великому Тростянці. З рухомого майна новий секретар задекларував автомобілями KIA Sportage (2017 р.в.) та Opel Combo (2009 р.в.). Андрій Карпов разом з дружиною Оленою Карповою володіють ТОВ «Наш друк».
У 2019 році Андрій Карпов отримав на телеканалі «Прямий» зарплату у сумі 1,5 млн грн. Ще 412 тис. грн склав дохід від Youtube-каналів. Декларант указав готівку: 130 тис. доларів, 50 тис. євро та 550 тис. грн. На банківських рахунках Андрій Карпов має 100 тис. грн та 40 тис. доларів (на правах спільної власності з дружиною). Окремо дружина Олена має на банківському рахунку 10 тис. доларів.
Андрій Карпов перед другим туром виборів міського голови (до якого пройшли Олександр Мамай та Сергій Іващенко) заявив, що не підтримуватиме ні першого, ні другого:
— Щодо кандидатів на посаду міського голови, то там вибір без вибору, тому я ще не знаю, чи піду голосувати. Мамай та Іващенко — обидва ставленики Коломойського. Тобто, у другому турі єдиний кандидат — це пан Коломойський.
Вже після виборів, у грудні 2020 року, Андрій Карпов повідомив «Полтавщині», що він претендує на посаду секретаря міськради й з цією амбіцією вступив у переговори з різними політичними силами. Однак після публікації Андрій Карпов чомусь звинуватив нас у маніпуляції.
Можливо, Андрій Карпов не хотів передчасно «підсвічувати» це питання і вирішив заявити, що його «не так» зрозуміли журналісти. За наступні кілька місяців він ще кілька разів назвав «Полтавщину» бульварною пресою.
Частина виборців, які голосували за кандидата на мера Полтави Андрія Карпова, звинувачують його у тому, що він став частиною спільної команди влади, до якої входять «За Майбутнє» та «Опозиційна платформа — За життя». Однак інша частина виборців (і сам Андрій Карпов) пояснюють, що полтавці обрали тих депутатів, яких вибрали. І «Європейська Солідарність» змушена співпрацювати з ними та брати на себе відповідальність. Наприклад, на зустрічі із ветеранами АТО Андрій Карпов заявив:
— У нас є два варіанти: або самоусунутися від влади й не вирішувати жодних питань або намагатися увійти у владу. Як ви бачите нашу роботу у цьому? За мене проголосувало 7 тисяч людей. Вони сказали, що я повинен пірнути у це лайно і працювати для громади, не зважаючи на те, які у них назви. Хто їх повинен контролювати? Ми будемо тут із прапорцями ходити? Прийдемо помахаємо перед міською радою і скажемо, що ми проти чогось проти? Чи ми зайдемо у владу і будемо там їх др*чити?
Протягом поточного тижня ще існувала інтрига, що посаду секретаря віддадуть представникам фракції «Слуга народу», яка під тиском центрального керівництва партії могла «утрамбуватися» в депутатську більшість. Однак, як бачимо, Олександр Мамай залишив попередню конфігурацію більшості і не порушив існуючих домовленостей.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»