Петиція про заборону будівництва багатоповерхівок біля Прирічкового парку набрала необхідну кількість голосів. А депутати всіх фракцій перед сесією міськради висловилися проти забудови території біля Ворскли
На сайті Полтавської міськради розмістили петицію з проханням зупинити забудову Прирічкового парку багатоповерхівками. Її автор — мешканка мікрорайону Левада Марина Гіль.
Вона пояснила свою ініціативу наступним чином:
«5 березня 2021 року на території Прирічкового парку була встановлена огорожа під забудову 3-ма багатоповерхівками. Мешканці мікрорайону Левада стурбовані перспективою забудови даної ділянки та знищенням зеленої зони біля річки Ворскли. Забудова буде обмежувати їх вільний доступ до берегу річки та зони відпочинку. Крім того, враховуючи зношеність всіх комунікацій водопостачання, водовідведення та теплопостачання, великі негаразди можуть очікувати мешканців вже існуючих будинків поряд із місцем забудови. Без реконструкції колектору, оновлення системи водопостачання та газопостачання, наражаються на небезпеку безліч родин мікрорайону.
Звертаємося з проханням зупинити це будівництво! Необхідно розглянути варіанти покращення Прирічкового пару та не допускати забудови даної території житловими будинками.
На огородженій нині площі щорічно проходили всеукраїнські змагання з тріатлону, ярмарки, щороку туди приїздив та зупинявся цирк, який з нетерпінням очікують безліч дітей мікрорайону. Там мешканці мікрорайону займалися дресируванням собак, оскільки відведених місць для вигулу та дресури собак в цьому мікрорайоні більше немає. Крім того, зведена огорожа території обмежує доступ людей, які займаються тенісом, до тенісних кортів та просто бажаючих спостерігати за грою. Це була зона відпочинку для мешканців мікрорайону, яка була найчистішою та найдоглянутішою. Щороку безліч мешканців мікрорайону разом з активістами прибирали дану територію та доглядали за нею. І тепер мешканців залишають без неї?!
Зауважимо, що в даному місці знаходиться меморіал воїнам-афганцям, до якого зведена огорожа повністю перекрила доступ. Крім того, із появою новобудов, впевнені, що меморіал буде демонтовано.
Наполегливо звертаємося з проханням зупинити забудову житловими будинками та розглянути будь-які інші варіанти благоустрою Прирічкового парку для комфортного відпочинку жителів міста Полтава.»
За тиждень петиція набрала 666 голосів із 250 необхідних для розгляду на сесії Полтавської міської ради. Попередньо петицію розглянули на містобудівній депутатській комісії.
Дозвіл на розробку детального плану території для будівельної компанії Novos Development затвердили депутати попередньої каденції. Депутатам, які минулого року фактично підтримали старт будівництва біля Прирічкового парку, сьогодні довелося пояснювати свою позицію. Так, депутат від партії «Слуга Народу» Вадим Ямщиков розповів:
— Я голосував за розробку детального плану території. Земельна ділянка — за межами Прирічкового парку. Я виходив із ситуації, яка є у Полтаві. Єдиний орган — ДАБІ, який може зупинити це будівництво, зараз в реформі. За Кадетським корпусом ви побачили реконструкцію одноповерхової будівлі, а там уже чотири поверхи. Про це говорила прокуратура, суди, народні депутати включалися, і ніхто не зупинив забудовника. Будівництво триває. Ми переживали, що за цієї каденції забудують всю територію 16-поверхівками. Тільки їх буде не три, а дев’ять. В кінці минулої каденції, прийшов Ігор Сірик (власник компанії Novos Development) і запропонував компроміс. Я, як депутат, повинен брати відповідальність за це. Він каже: «Я готовий три шістнадцятиповерхівки збудувати, рекреаційну зону я тут залишаю і роблю набережну». Ми переживали, що він нас обдурить, бо закінчувалась попередня каденція і приходив новий міський голова. Хто буде, ми не розуміли. Ми сказали, що після розробки детального плану, він проговорить все із людьми, а депутати нехай визначаються. Зараз ми маємо паркан, і немає діалогу із людьми. Я не буду підтримувати детальний план території, якщо люди будуть проти. Якщо люди не погодяться на цей компроміс, якщо люди побачать, що набережної не буде, я підтримувати таке рішення не буду.
Депутат від «Рідного міста» Едуард Волков, який також голосував за розроблення детального плану території, зауважив, що ставити паркан до проведення громадських слухань нелогічно. Хоча забудовник має право на це, бо сплачує оренду за земельну ділянку.
Інший депутат від «Рідного міста» Тарас Бойко запропонував забудовнику облаштувати набережну, а потім вже будувати житло. Депутат від «Європейської Солідарності» Юлія Городчаніна запропонувала закласти кошти у програму розвитку парків і зробити набережну своїми силами, а не чекати коштів від забудовників. Депутат Сергій Каплін від «ППЛ» повідомив, що через суд хоче скасувати рішення депутатів про надання дозволу на розроблення детального плану території. Він взагалі запропонував взяти «болгарку» і знести паркан. Депутат від партії «За Майбутнє» Денис Поліщук також висловився проти забудови багатоповерхівками території біля парку.
Депутати одноголосно прийняли петицію до відома.
Противники забудови завтра, о 9 годині, планують влаштувати мітинг під стінами міської ради. У них одна вимога — щоби депутати не проголосували за затвердження детального плану території й не дали дозвіл на будівництво. Про жодні компроміси не може йти мова:
— Забудовник відбудує благоустрій для мешканців цих будинків. Далі буде заморожена територія для мешканців ОСББ. До річки приходитимуть люди, залишатимуть авто на подвір’ї цих будинків, насмічуватимуть. Мешканці ОСББ порушать питання про створення огорожі, і набережна стане приватною ділянкою мешканців елітної забудови, — розповіла «Полтавщині» Марина Гіль.
Мешканці мікрорайону переживають, що весь Прирічковий парк перетвориться на будівельний майданчик. За Ігорем Сіриком прийде наступний забудовник і кожен отримає по «шматочку» парку в обмін на облаштування набережної.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»